Zonguldak Kömürspor taraftarları haksızlığa tepki göstermek için Madenci Anıtında toplanacak! Zonguldak Kömürspor taraftarları haksızlığa tepki göstermek için Madenci Anıtında toplanacak!
Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Ligi Kilimli Belediyespor ile 51'er puanla tamamlayan ancak Play-out maçında ise Kilimli Belediyespor'a penaltılarda yenilerek şampiyonluğu kaydeden Devrek Belediyespor, yoluna play-off'larda devam etmesi bekleniyordu. Hatta play-off maçlarına ise  Gelikspor katılmama kararı almış ve  Devrek Belediyespor direkt olarak finale yükselmişti. 
Devrek Belediyespor, finalde ise Yenimahallespor yada Mavi Şimşekspor'dan biri ile final oynayacaktı. Ancak Devrek Belediyespor yönetimi aldığı karar doğrultusunda takımı play-off'lardan çekti.
Yaşanan bu olay ise Teknik Adam Berkant Bülbül, futbolcuları olmak üzere Devrek halkını ve Zonguldak'ı şoke etti.
Alınan bu karar doğrultusunda ise futbolcular ortak bir duyuru yaparak açıklama yaptı. Açıklama ise şu şekilde:“Devrek Belediyesporlu futbolcular olarak yaklaşık 7-8 aydır sürdürdüğümüz onurlu mücadele bugün itibariyle son bulmuştur. Bilindiği üzere çok istediğimiz şampiyonluğu final maçında penaltılarla kaybettik ve Play-Off’a kaldık. Bu süreçten sonra yönetim bunda emeği hiçe sayarak Play-Off’a katılmama kararı almıştır. Takdir tüm Devrek halkınındır. Sağlıcakla kalın." İfadelerine yer verdiler.
Editör: Şeyma Kaya