Bahçeli, Ankara'nın göbeğinde silahla vurularak öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin suskunluğunu ilk kez bozdu. Toplantıda yine 'Sinan Ateş'in adını anmayan Bahçeli, söz konusu cinayeti MHP ile ilişkilendirenlere öfke kustu.

"Menfur bir cinayetin içine dava arkadaşlarımızı çekmek isteyenlere eyvallah etmeyeceğiz, tamam demeyeceğiz" diyen MHP lideri, "Tek başıma da kalsam davayı çiğnetmeyeceğim. Tek bir ülküdaşımı ezdirmeyeceğim" diye konuştu.

"İSPAT EDEMEZLERSE ŞEREFSİZLERDİR"

Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

Hunhar bir suikast vuku buldu. Bu kanlı olay gerçekleşir gerçekleşmez sabırla beklemeye koyulduk. Bilmediğimiz göle girmeyeceğimiz herkesin malumu. Saldırıdan hemen sonra MHP'ye organize ve örgütlü saldırı ivme alarak hız kazandı.

Komünistten bölücüsüne, HDP'den CHP'sine tüm şiddet odakları bizi cinayetle aynı karede göstermek gibi vahim günaha ortak oldular. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz, unutamaz, unutamayacaktır. MHP'nin kurumsal kişiliğini cinayetle irtibatlandıranlar iddialarını ispat edemezlerse şerefsizlerdir. Kendimde sır olarak sakladığım görevden alma nedenlerimi yeri geldiğinde paylaşırım.

Bahçeli'nin Ateş cinayetini yine 'aday tartışmalarına' bağlaması da dikkat çekti. MHP lideri, "Karın ağrısı çekenlere bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapanlara tekrar haykırıyorum ki adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA 'SİNAN ATEŞ' YANITI: 'TEK BİR EVLADIMI AL DA...'

Bahçeli ayrıca, kendisinin Sinan Ateş cinayetine ilişkin suskunluğunu eleştirerek "Bahçeli, ne zamana kadar susacaksın? Teslim edeceksin yanındaki çocukları" diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da yanıt verdi.

MHP lideri, Kılıçdaroğlu'nu şu sözlerle hedef aldı:

Bu siyaset defosu, gençlerimizin mafyacılık oynadığını, onları teslim etmem gerektiğini ileri sürdü. Neyi kastettiği ayan beyan ortaya çıktı. Senin sağında solunda yanında yörende konuşlanan teröristlerle, ülkücü Türk gençliğini sakın ola karıştırma aymazlığına düşme. Sen ihanete el sallamış bir kimliksizsin. Kılıçdaroğlu şayet yüreğin varsa, gözün kesiyorsa buraya gel. Tek bir evladımı al da senin ciğerinin kaç okka ettiğini göreyim.