Ak Parti ve MHP Başta olmak üzere iktidarın CHP’yi karalamak için algı oyunları yaptığını belirten CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural “Cumhuriyet Halk Partisi’nin terörle mücadele konusunda en ufak bir sıkıntısı, tavizi, en ufak bir eksikliği olmaz, olamaz” dedi.

Dilay Küçük'ten Selim Alan'a destek açıklaması! Dilay Küçük'ten Selim Alan'a destek açıklaması!

Devrim Dural’ın açıklaması şu şekilde:

“Ülkemiz 22-23 aralık 2023 geceleri gelen kara haberler ile derinden sarsılmıştır. 12 vatan evladının şehit edildiği hain, bölücü terör örgütü PKK yı ve eylemlerini lanetliyoruz. Bu menfur saldırıyı planlayan, azmettiren ve gerçekleştiren hain teröristler hicbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi dün de bugün de yarın da bu devletin birlik beraberligine zeval getirecek tüm terör örgütlerinin ve eylemlerinin karşısındadır ve karşısında olmaya devam edecektir. Her fırsatta ülkenin en büyük sorununun bekâ sorunu olduğunu dile getiren 22 yıllık iktidar ve ortakları , en büyük sorunumuza karşı sadece taziye mesajı yayınlayıp , sıvası boyası dahi olmayan şehit evlerine bayrak astırmaktan başka bir reaksiyon göstermemektedir. İktidara geldikleri yılda 3 şehidimiz varken, yaşadığımız bugünümüzde her gün şehit haberi alır hale geldik.

Yayınlamış olduğumuz bildirimizde terörün ve terör örgütlerinin karşısında  dimdik durdugumuzu açık ve net bir sekilde ifade ettigimiz bu kadar ortadayken, iktidar partisi örgütlerinin bu konuda devletin ve milletin yanında olmadığımız algısını yaratmaya çalışması nafile bir çabadır . Cumhuriyet Halk Partisi bu halkın bu milletin partisidir, söyledikleri ve yaptıklarının bir kez dahi örtüşmediği iktidar partisinden farklı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin terörle mücadele konusunda en ufak bir sıkıntısı, tavizi, en ufak bir eksikliği olmaz, olamaz.

Kurucu ilkeleri geregi milliyetciligin ve vatanseverligin baş temsilcisi olan Cumhuriyet Halk Partisinin her bir neferi, söz konusu vatan toprağı olduğunda canıyla kanıyla herbir değeriyle milletinin yanında oldugunu bir kez daha açık ve net bir sekilde ifade etmektedir. Her seçim döneminden önce yaptığı talihsiz açıklamalarla ve suçlamalarla Yüce Türk Milleti’nin aklını çelmeye çalışan iktidar partisinin bu çabası boşunadir. Milletimiz kimin gerçekten vatan sevdalısı olduğunu, kimin bu vatanı dış güçlere peşkeş çektigini bilmektedir.

Bu vatani korumak için canı pahasına mücadele eden 12 Mehmetçiğimizi rahmetle anıyor , mekanlarının cennet olmasını diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.”