Sahaya böyle çıktılar! Bu boyaların anlamı ne? Sahaya böyle çıktılar! Bu boyaların anlamı ne?

 Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'nde meydana gelen ve 43 maden işçimizin yaşamını yitirdiği grizu faciasının birinci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Çetin Bozkurt, “Milletimizin bir daha böyle acılar yaşamamasını temenni ediyorum” dedi.

 Başkan Bozkurt mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Taşkömürü hem Zonguldak hem de ülkemiz için önemi tartışılmaz bir enerji kaynağıdır. Zonguldak geçmişten bugüne, sahip olduğu geniş yeraltı kaynaklarını ülkemizin hizmetine sunmuştur. Bu önemli kaynağı, yerin yüzlerce metre altından çıkaran madencilerimiz dünyanın en zor ve en tehlikeli işini yapmaktadır. Madencilerimiz, ellerinin karası, alnının teri ile çocuklarının ve ailelerinin geçimini sağlamak için çok zor koşullarda çalışmaktadır.

Geçen yıl Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen grizu faciasında 43 maden işçimizi kaybettik, derin bir üzüntü içindeyiz. Ülkemizi ve milletimizi yasa boğan bu facia dün olduğu gibi bugün de yüreğimizi yakmaktadır.

 Bu tür facialardan ders çıkarmak ve gelecekte neler yapılması gerektiği üzerinde titizlikle durarak, bir daha böyle faciaların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınması başta gelen esastır. Elim kazanın birinci yıldönümünde milletimizin bir daha böyle acılar yaşamamasını temenni ediyor,  gerek şehrimizde gerek ülkemizdeki diğer maden ocaklarında hayatını kaybetmiş tüm emekçilerimizi sevgi ve saygıyla anıyor, bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelere sabırlar diliyorum”