Çaycuma'da uyuşturucu operasyonu! 6 gözaltı! Çaycuma'da uyuşturucu operasyonu! 6 gözaltı!
Çaycumalılar Buluşuyor'da ilk gün birçok etkinliklere sahne oldu. Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, etkinliğe davet ettiği 48 genç yazar ile bir araya geldi. Çiloğlu; “Çaycuma'nın gururu olan bu gençlerimizi Çaycumalılar Buluşuyor etkinliğine davet ettik. Çocuklarımız etkinlikte kendi kitaplarını imzalayıp okurları ile buluşturdular” dedi.
Çiloğlu, sosyal medya hesabındaki paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
"ÇAYCUMALILAR BULUŞUYOR'a" RENK KATAN MİNİK YAZARLAR.
"Çaycumalılar Buluşuyor" etkinliğinin ilk günü birçok etkinliklere sahne oldu. Günün en dikkat çeken etkinliklerinden biri de Çaycuma Cumhuriyet Ortaokulundan çıkan 48 tane genç yazar oldu.
Bölgemizin gururu olan Cumhuriyet Ortaokulu müdürü ve öğretmenleri öğrenciler ile büyük yazarların hayatlarını incelerken "Acaba biz de kitap yazabilir miyiz?" diyerek üç yıl önce 6. Sınıf öğrencileri ile birlikte çalışmaya başlamışlar. Ardından dört aylık bir çalışmayla öğrencilerin kendi eserlerinden oluşan bir kitap ortaya çıkarttılar. Kitaplarının adı "Hep Büyükler Mi Yazar?" oldu. Ardından bir sene sonra farklı 6. sınıf öğrencileri ile ikinci kitapları "Fabl Çetesi" ni çıkarttılar. Bu yıl ise yeni 6. Sınıf öğrencileri ile " Biri Fabl Mı Dedi?" adlı kitaplarını kitapseverlerle buluşturdular. Bu üç kitaplarıyla birlikte okulda 48 genç yazar oldu. Bu genç yazarlar kitaplarında telefon bağımlılığını, akran zorbalığını, pes etmemeyi, engelleri aşmayı, uzayın derinliklerini can dostlarımız hayvanlar aracılığı ile anlattılar.
Çaycuma'nın gururu olan bu gençlerimizi Çaycumalılar Buluşuyor etkinliğine davet ettik. Çocuklarımız etkinlikte kendi kitaplarını imzalayıp okurları ile buluşturdular.
Bugün "Çaycumalılar Buluşuyor" a renk kattılar. Başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerini ve milli eğitim camiamızı kutluyorum. Böyle etkinliklerin yapılması bu gençlerin kamuoyuna duyurulması açısından önemini bir kez daha ortaya çıkarmıştır.
Tebrikler Genç Yazarlarımız”
Editör: Şeyma Kaya