13.12.1977 yılında Zonguldak İli Çaycuma İlçesinde doğdu. Sırasıyla İlköğretim ve Orta Okulu Kışla Köyünde okudu. Çaycuma Endüstri Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi, Yüksek Lisansı İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamladı.

İş hayatına 2000 yılında Sigorta Acenteliği ve Aracılık Hizmetleri alanında "ECE SİGORTA" adı altında firmasını kurarak sigortacılık sektöründe başladı.

Sigortacılık sektörü yanı sıra İnşaat Malzemeleri ve Haber Ajansı sektörüne girerek "Ece İnşaat Malzemeleri, Nalburiye" ve "Etr Haber" adı altında firmaları mevcuttur.

2007-2012 yılları arasında İstanbul Zonguldaklılar Derneği Başkan yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliğini yaptı.

Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde Dernek ve Federasyonlarda Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

Birçok sivil toplum örgütlerinde üyelikleri haricinde "Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği" ZONSİAD kurucu üyesi ve Genel Başkanlığı, "Zonguldak Dernekleri Federasyonu" ZONDEF kurucu üye delegesi ve Genel Başkan yardımcılığı ve "Sigorta Aracıları ve Acenteler Derneği" SAAD kurucu üyesi ve Genel Başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. 

Ayrıca  “Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu” KASTOB Delegesi ve “Karaelmas Kalkınma Derneği” KARAKDER’in kurucu üyeliği görevlerini icra etti.

2021 yılında yapılan SAAD 3.Olağan Kongresinde Sigorta Aracıları ve Acenteler Derneğinin Genel Başkanlığına seçildi. 

Son olarak 2022 yılında yapılan Olağan Kongre sonucunda Tüm İş Dünyası Derneği ‘TÜMİD Genel Başkanlığına seçildi.

Mevcut STK görevleri; TÜMİD Genel Başkanlığı, SAAD Genel Başkanlığı, ZONSİAD Onursal Başkanlığı, ZONDEF yönetim kurulu üyeliği, KASTOB delegeliği, Zonguldak Gençler Birliği Spor Yönetim Kurulu Üyeliği, Batı Karadeniz Sanayici ve İş Adamları Derneği yönetim kurulu üyeliği, KARAKDER Denetim Kurulu üyeliği bulunmaktadır.

Siyasi geçmişi ise; 2019-2020 yılları arasında Yeniden Refah Partisi İstanbul il yönetim kurulu üyeliği, 2020 yılından bu güne Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkan yardımcılığı ve 2023 yılı itibariyle Yeniden Refah Partisi Genel Merkez STK İlişkiler Birim Başkan yardımcılığı görevine atanmıştır. Ayrıca Yeniden Refah Partisi Büyük Kongre Delegesidir.

Yüzme, tenis ve yürüyüş sporları ile sinema, tiyatro ve kültürel etkinlikler ilgi alanı içerisindedir. Seyahat etmek ve sosyal aktiviteler hobileri arasındadır. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.