Türkiye Kamusen Konfederasyonu'na bağlı Türk Enerji-Sen 1 No'lu Batı Karadeniz Şube Başkanı Selami Yoğurtçu, Başkan Yardımcıları Duran Demirci ve Mahmut Güneş, işlerinin yoğunluğu ve emeklilik dönemlerinin yaklaşmış olması nedeniyle görevlelerini bıraktı. 
Aydın Çevik, Cihangir Akbulut ve Mehmet Şakaşar’ın yönetime katılmaları
ile birlikte yeni yönetim kurulu; Şube Başkanı Aydın Çevik, başkan yardımcıları Ergün Gedik, İsmail
Cem Altun, Turan Dereli, Cihangir Akbulut, Selçuk Yaslıkaya ve Mehmet
Şakalar'dan oluştu.

Devir teslim törenine, Türk Enerji Sen Genel Başkanı Şuayip Deniz Demir ve genel merkez yöneticileri, Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Şahin Ören, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Öztürk, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökmen Karali ile kamu Sen'e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri katıldı.

Görev değişikliği töreninde  Türk Enerji Sen Genel Başkanı Şuayip Deniz Demir görevi bırakan Selami Yoğurtçu, Duran Demirci ve Mahmut Güneş'e Türk Enerji-Sen'e yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Törende Selami Yoğurtçu, Duran Demirci ve Mahmu Güneş'e plaket takdim edildi.


Türk Enerji Sen Genel Başkanı Şuayip Deniz Demir, "Burada bulunma sebebimiz şudur. Sendikamıza hizmetleri geçmiş şube başkanımız Selami ve şube başkan yardımcılarımız Mahmut Güneş, Duran Demirci arkadaşlarımız bir bayrak değişimi noktasına geldiler.Ve arkadaşlarımızla, yedeklerde bulunan yönetimde bulunan arkadaşlarımızda görevi devralarak artık bu bayrağı onlar alıp taşıyacaklar.  Bu noktada arkadaşlarımızın yıllardır sendikamıza, Türkiye Kamu-Sen camiasına bizim  davamıza hizmetleri herkesin malumu. Kendileri fedakarlıkla hizmet etmişlerdir. Sendikamıza,  Sendikacılık meşakkatli bir iştir. Yani çünkü sendikacılık tek başına bir meslek değil. Hem kurumlarında çalışıp arkadaşlarımız hem de sendikacılık yapmaktalar. Sendikacılık öyle 7-8 saat mesai mefhumu olan bir iş de değil. Hepiniz biliyorsunuz. Sendikacılık, fedakarlıkla yapılan, ailenizden, çoluğunuzdan, sosyal hayatınızdan, fedakarlık ederek yaptığımız bir faaliyet. Yani memurların haklarını daha ileriye taşıyabilmek adına arkadaşlarımız bu görevi yıllarca yaptılar Düzgün yaptıklarını, layıkıyla yaptıklarını ben biliyorum. Ve kendilerine bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı ben teşkilatım adına teşekkür ediyorum  Görevi kendileri devrediyorlar. Biz de güzel anılarla kendilerinden  ayrılıyoruz her zaman sendikamızın bir üyesi olarak, bir ferdi olarak bizimle birlikteler. Görevi de devralan Aydın başkanımıza da ben muvaffakiyetler diliyorum" dedi.

Türkiye Kamu Sen il Temsilcisi Şahin Ören, "Yiğitliği, korkusuzluğu ülkücü sendikacı anlayışı nasıl olur? biz ondan öğrendik. Onun için bize güzel bir emanet bıraktı. Biz o emanetine sahip çıkacağız inşallah" dedi.

MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, "20.12.2022 tarihi itibariyle göreve geldiğimiz günden beri sendikalarımızla, ocak başkanımızla el eleyiz. Beraberiz, omuz omuzayız.  Zonguldak'ımız için güzel bir şeyler yapmak için hep beraber omuz omuza vermiş bulunmaktayız. Ve inşallah Allah da bizi mahcup etmeyecektir" dedi.

Ülkü Ocakları Başkanı Gökmen Karali, "Allah Selami başkanımızdan verdiği hizmetler için razı olsun. Tekrar aynı şekilde aynı düzeyde bize destek olmaya devam edecektir kendisi. Dava adamıdır. Kendisini saygıyla ve onurlu ve şerefli bir şekilde görev teslim ettiği için de sizin adınıza teşekkür ediyorum " dedi.

Fatma Suyabatmaz hayatını kaybetti! Fatma Suyabatmaz hayatını kaybetti!


Başkanlığı devreden Selami Yoğurtçu, "Değerli arkadaşlarım benim için çok güzel şeyler söylediler. Duygulanmamak elde değil. Ben rahmetli Alparslan Türkeş'in talimatıyla kurulmuş bir sendikanın önce ülkem, ilkesiyle çıkmış bir ferdiyim. Bugüne kadar bu ilkeyle, bu düsturla sendikacılığı yaptık, inandık. Zonguldak gibi yerde Türk milliyetçilerinin oluşturduğu bir sendikada biz arkamızda kamu çalışanlarını gördük. Cesaret aldık ve bugüne kadar getirdik. Yüzümüzün akıyla olduğunu düşünüyorum. Bu akla da bırakma kararını verdim. Ve Aydın kardeşime devrettim. 
Tüm kamu çalışanlarından helallik istiyorum.  Kırdıysak özür dileriz Hak yediysek helallik isteriz. İsteyerek olmamıştır diye. Ben tekrardan tüm bu güzel duyguları benimle paylaşan değerli büyüklerime, büyük arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum " dedi.


Türk Enerji Sen Şube Başkanlığı devralan Aydın Çevik,  "Yıllardır üyesi bulunduğum Türkiye Enerji Sen'de çok  şube başkanlığı görevini devralmış olmak onurlandırıyor. Yıllardır beraber yolda yürüdüğümüz büyüklerimizden ayrılmak üzüntü veriyor. Geleceğe umutla bakıyoruz. Daha güzel şeyler yapma inancıyla bu yola girdik. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah utandırmasın diyoruz. Teşekkür ederiz" dedi.