Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Alaplı’ya gelen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Alaplı ilçesinde bir kafede sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları ve partililerle buluştu.

Bakan Tunç, “Başkan adayımız Ocak, Alaplı’ya büyük hizmetler kazandıracaktır”
AK Parti hükümeti olarak bugüne kadar belediyeler ve partiler arasında bir ayrım yapmadıklarını, her belediyenin nüfusa göre payı bulunduğunu, bu kapsamda bütçeden pay verildiğini aktaran Tunç, “ Öyle belediye başkanları vardır ki bakanlarla, iktidarla uyumlu çalıştığında, proje ürettiğinde, aynı masa etrafında bulunup teşkilatıyla beraber kafa kafaya verdiğinde o şehir daha farklı projelere adım atar. Hem şehrin imarı, altyapısıyla, üstyapısıyla güzelleşmesi, insanların müreffeh bir şehirde hayat sürmesi hem de geleceğine yönelik, özellikle gençlerimizin, çocuklarımızın istihdam alanlarını artırma noktasında, hükümet yatırımlarının da burada önünün açılması noktasında yerel yönetimle merkezi hükümet arasındaki uyum çok önemli. Bu yönde Alaplı için vizyon projeleri olan AK Parti Alaplı adayımız Recep Ocak, Milletvekili ve bakanlarla uyum ve işbirliği içinde çalışarak Alaplı’ya büyük hizmetler kazandıracaktır. Bizde kendisinin her zaman yanında olacağız” dedi.

Bakan Yerlikaya açıkladı! Cezalar iptal edildi! Bakan Yerlikaya açıkladı! Cezalar iptal edildi!

Ocak; “31 Mart’tan sonra Alaplı’mızda ki değişimi ve gelişimi göreceğiz”
AK Parti Alaplı Belediye Başkan adayı Recep Ocak’da “ Bugün Adalet Bakanımız Yılmaz Tunç ile birlikte Alaplı’dan seçim startını verdik. Bakanımıza Alaplı’mız bizim için çok çok önemli, Alaplı Zonguldak’ın batıdan giriş kapısıdır dedim. İnşallah Alaplı’dan başlayan AK belediyeciliği Zonguldak’a ve Bartına kadar 31 Martta değişimin nasıl olacağını gerçekleştireceğiz. Bu anlamda siz sivil toplum örgütlerinin desteğine ihtiyacımız var. Yıllarca kardeşiniz olarak burada yıllarca Alaplı’nın ekonomik anlamda kalkınması ve sanayi şehri olması yolunda değerli başkanlarımızla beraber görev yaptık. Sizler de biliyorsunuz ki şehrimizin ekonomik anlamda gelişmesini belirli bir yere getirdik. Bu bizlerin ve sizlerin sayesinde oldu. Vatandaşlarımızdan gelen talepleri her zaman başımızın tacı yaparak bu şehre hizmet etmeye çalışıyoruz. Ancak şehir olarak fiziki anlamda değişimi hiçbir zaman ekonomik anlamda büyüme ve sanayi şehri olma yolunda birlikte paralel gerçekleşmeyen bu kadim şehirde de bir dokunuşlar yapmamız gerekiyor. İnşallah 31 Mart’tan sonra Alaplı’nın çehresini değiştirerek bu şehir bir vizyon şehri yapacağız. Bu konuda siz sivil toplum örgütlerinin ve Alaplı halkımızın desteğine çok ihtiyacımız var. Bu kardeşinize güvenmenizi ve destek vermenizi istiyorum. Bugün Bakanımız da Alaplı’mıza ne kadar önem verdiğini ilçemize gelerek gösterdiler.  Bizlerin başkan adaylığımızla beraber Alaplı’mıza bakanlar artık gelmeye başladı. Biz  31 Mart’tan sonra Alaplımızda ki değişimi ve gelişimi göreceğiz. Alaplı OSB’de istihdam alanında bin kişiye istihdam sağladık. Yüzde 35 lik kesimi de tamamlayarak 2 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Ben bu Alaplı’mızı Ankara’dan yatırımların daha iyi şekilde gelmesi için gece ve gündüz çalışacağımıza söz veriyorum. Bizim dönemimizde Alaplı’nın Karşıyaka giriş kapısından ilçemizdeki değişimi tüm vatandaşlarımız görecektir. Bizim derdimiz makam değil Alaplı’ya en iyi hizmeti getirmektir. Bu konuda Bakanlarımız, Bölge Milletvekillerimiz ve teşkilatımızla canla başla çalışacağız. Seçimi kazanacağız. Bundan hiç şüphemiz yok. Ben bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum”

Editör: U. G.