Düzce Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜDAM) tarafından 1. Batı Karadeniz Sempozyumu: Hayvan Deneyleri ve Araştırmalarına Bakış konulu sempozyum düzenlendi. Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen sempozyuma Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki üniversitelerden akademisyenler ve araştırmacılar ile öğretim elemanları ve öğrenciler katılım gösterdi.
Sempozyumun açılış konuşmasını DÜDAM Müdürü ve Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Pınar Yıldız gerçekleştirdi. 1. Batı Karadeniz Hayvan Deneyleri Sempozyumu’nun düzenlenmesindeki amacın; Karabük’te, Zonguldak’ta, Bolu’da deney hayvanları ile birçok çalışma yapıldığını, bununla birlikte düzenlenen bu sempozyumla da ortak daha fazla bilimsel yapılabilecek çalışmaların belirlenmesi olarak dile getiren Yıldız, sempozyumun ikincisini ve üçüncüsünün de diğer şehirlerde yapılmasını hedeflediklerini ifade etti.

ETİK KURULU BAŞKANI NE DÜŞÜNÜYOR?
Deney Hayvanları Yerel Etik Kurulu Başkanı Doç. Dr. Meral Kekeçoğlu, sempozyumun önemine değinerek, düzenlenen bu etkinlikte paylaşılan bilgilerle herkesin yeni bilgilere ulaşacağının altını çizdi. Düzce Üniversitesi Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalarla modern bir yapıya kavuştuğunu söyleyen Kekeçoğlu, merkezin düzenlediği onlarca etkinliklerle de bilimsel çalışmaların önünü açtığını vurguladı.

Öğrencilerden Mimar Fırat Birkan'a teşekkür! Öğrencilerden Mimar Fırat Birkan'a teşekkür!