Harun Akın Osman Zaimoğlu'nu tebrik etti! "Önce örgütüm" Harun Akın Osman Zaimoğlu'nu tebrik etti! "Önce örgütüm"
Zonguldak Valiliği önünde 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle çelenk töreni düzenlendi. Törene, Türk Tabipler  Odası Başkanı Şenol Yavuz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Hande Aydemir, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Burak Bahadır, Tıp Fakültesi Dekan yardımcısı Güneş Çakmakgenç, Tıp Fakültesi hastanesi Başhekim yardımcısı Emrah Keskin,  Atatürk Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı Mehmet Genç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Dr.Atınç Kayınova ve öğretim üyeleri katıldı.
Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Aydemir, törende yaptığı konuşmada; “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Ben tüm hekimlerimizin bu mesleğe gönül veren tüm öğrencilerimizin 14 Mart tıp bayramını içtenlikle kutluyorum. Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Ülkemizde de ilk tıp bayramı 14 Mart 1919 yılında kutlanmaya başladı. Tarihsel bir önemi de var. Bir taraftan da tüm hekimlerimizin sorunlarının ortaya konduğu çözüm önerilerinin getirildiği bir gün aslında.  Ayrıca tüm bu süreç içerisinde kaybettiğimiz hekimlerimizi de anmak için bir fırsat getirdi bize. Bu anlamda tekrar tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın bayramını kutluyorum.” ifadesini kullandı.
Türk Tabip Odası Başkanı Şenol Yavuz ise; “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. 14 Mart Tıp Bayramında tüm meslektaşlarımızın bayramını kutluyoruz. Onlara gelecekte daha iyi bir çalışma ortamı, daha sağlıklı bir ortam, şiddetten uzak, toplumla iç içe olmaya devam etmesi dileğiyle herkesin 14 Mart Tıp bayramı yeniden kutluyoruz.”şeklinde konuştu.
Editör: Şeyma Kaya