Milletvekili Avcı paylaşımında EYT'den emekli olan vatandaşlara maaşlarını bağlandığını belirtti. 

Avcı’nın paylaşımı şu şekilde:

Aziz ve Asil  Zonguldaklı Hemşerilerim; Yapamaz dedikleri, geçmiş hükümetin haksız yasayla insanları mağdur ettiği ve muhalefet tarafından istismar edilen, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT) sorunu; bilindiği üzere milletimizin her derdini çözen ve EYT ile ilgili düzenleme sözünü tutan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Türkiye’de 4 milyon 800 bin vatandaşımız EYT’den yararlanma imkânı buldu. Böylece, aileleriyle birlikte 10 milyonun üzerinde insanımızın hayatına dokunmuş olduk. 

ZONGULDAK’TA 13 bin 250 HEMŞEHRİMİZİN İŞLEMLERİ TAMAMLADI, MAAŞLARI BAĞLANDI

Metin Ergenç ve Zeynep Şenel dünyaevine girdi! Metin Ergenç ve Zeynep Şenel dünyaevine girdi!

’Bilindiği gibi 03.03.2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ‘7438 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ ile Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak da bilinen sigortalılıkta yaş kriterine ilişkin düzenlemeler yürürlüğe konuldu. 3 Mart itibarıyla SGK’ya başvurarak bugüne dek işlemleri tamamlanan hak sahiplerine aylık bağlama işlemleri yapılmaktadır. 

HAYALDİ GERÇEK OLDU

Bir hayal daha AK Parti ile gerçek oldu! Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman olduğu gibi bu kez de sözünü tutmasıyla, ilimizde 13 bin 250 vatandaşımız EYT’den (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) yararlandırılmış oldu. Böylece Zonguldak’ta EYT’den yararlananlarla birlikte toplamda 167 bin civarında maaşa bağlanan emeklimiz oldu.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

Bilinmelidir ki milyonlarca insanın emekliliğini karşılayabilecek sosyal güvenlik sistemimiz mevcut, EYT'li kardeşlerimize hayırlı olsun, Türkiye Yüzyılı'nın inşası yolunda gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz, yıllar sonra yeniden devletimizin hâkim paradigması haline getirdiğimiz ‘İnsanı yaşat ki, Devlet yaşasın’ düsturuyla ‘durmak yok, yola devam' anlayışı olmazsa olmaz kırmızı çizgimizdir.’’