2023-2024 futbol sezonu devre arasında ilden bölgesele terfi edecek hakem ve gözlemcileri belirleme amacıyla 10 Ocak 2024 Çarşamba günü İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Diyarbakır, Bursa, Trabzon olmak üzere 8 ayrı bölge merkezinde eş zamanlı terfi sınavları yapıldı. Terfi sınavı sonuçlarının açıklanması ile birlikte başarılı olan hakem ilden bölgesele terfi ettiler. İstanbul, Ankara olmak üzere bazı illerde Klasman hakemleri ve bölgesel hakemleri 40x75 koşuya tabi tutuldu. Zonguldaklı Klasman ve Bölgesel hakemler de Ankara ve Trabzon’da koşulara katıldı.
Zonguldaklı Klasman yardımcı hakem Emir Kılıçarslan, Bölgesel Kadın Hakem Buğçe Taşcıoğlu, Bölgesel hakem Emre Tamboğa, Enis Akça, Bölgesel Yardımcı hakemler Atakan Yüzlü Ankara’da gerçekleştirilen koşuları firesiz olarak tamamladı.
Zonguldak’ın diğer 4 hakemi ise bugün Trabzon’da koşulara katıldı. Trabzon Ahmet Suat Özyazıcı Stadı’nda gerçekleştirilen koşularda 11.00’da Klasman hakemleri, 12.30’da ise Bölgesel hakemler koşu sınavına tabi tutuldu.
C Klasman Hakemi Hakan Ergin, Bölgesel Yardımcı Hakemler Arif Emre Harmanbaşı, Melih Kaya ve Yunus Emre Yüksel başarılı performans göstererek koşu sınavını başarıyla tamamladı.
Bu sezon Klasman hakemi olarak Zonguldak’ın temsil eden hakemler Ankara ve Trabzon’da gerçekleştirilen koşularda başarılı olarak fire vermezken, bu başarılarıyla Zonguldak İl Hakem Kurulu’nun da yüzünü kara çıkarmayarak gururlandırdılar.