CHP'li Yavuzyılmaz İliç'te daha önce de kayma oldu AK Parti gizledi CHP'li Yavuzyılmaz İliç'te daha önce de kayma oldu AK Parti gizledi

Belediye başkanları, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü İsmail Hakkı Özölçer, Vali yardımcısı Turgut Subaşı, Kaymakamlar, Bölge müdürleri ile yatırımcı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Hacıbektaşoğlu: “2023 yılı ülkemiz ve İlimizde afetlerin yaşandığı ve şehit haberleri aldığımız bir yıl oldu. Bu vesile ile bir kez daha hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

İnşallah 2024 yılı; Cumhuriyetimizin ilk vilayeti olarak bütün kalkınmanın dinamosu, öncüsü olmuş İlimiz için güzel ve bereketli bir yıl olacaktır. Yapılan yatırımlar bunun göstergesidir. Zonguldak, Türkiye yüzyılında yerini alacaktır.” diyerek 2023 yılının bölge ve şehir açısından genel bir değerlendirmesini yaptı, 2024 yılı yatırım programları ve katkılarına değindi.

Kurumların tamamlanan ve devam eden projeler ile ilgili sunum yapmasıyla devam eden toplantıda; İl yatırımları ve sosyo-ekonomik gelişmeler değerlendirildi, sorunlar ve çözüm önerileri ele alınarak bu hususlarda kurum ve kuruluşlar arasında etkin işbirliği ve koordinasyonun sağlanması konularında istişarelerde bulunuldu.