Böyle devam ederse ligden çekiliriz! Böyle devam ederse ligden çekiliriz!

Zonguldak Kömürspor yönetimi, Serik Belediyespor’dan ayrılan Şenol Demir ile bugün bir araya gelerek her konuda anlaşma sağladı ve takımın başına getirdi. Demir yarın itibariyle takımla birlikte çalışmalara başlayacak.   
,

ŞENOL DEMİR?
1970 (53) Zonguldak doğumlu olan tecrübeli teknik direktör Şenol Demir, antrenörlük hayatına formasını giydiği ve kaptanlığını yaptığı  2007’de  Zonguldak Kömürspor’un alt  yapısında yardımcı antrenör olarak göreve başladı. Ardından ise 2009’da Zonguldak Kömürspor A takımında Teknik direktörlük görevini yaptı.
Zonguldak Kömürspor’un ardından 2010’da  Devrek Belediyespor’u da çalıştıran Şenol Demir,  2011-2012 sezonunda  BAL ekiplerinden Kozlu Belediyespor’da da yardımcı antrenör görevinde bulundu.
Daha sonra ise 2014-2016 yıllarında Zonguldak Kömürspor’da Gençlik Gelişim Koordinatörlüğü yapan Şenol Demir, 2016 sezonunda  3. Lig  temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’u  play-off grubunda şampiyon yaparak 2.lige çıkardı. 
Zonguldak Kömürspor’u 2. Lige çıkartmasının ardından 3. Lig ve 2.lig takımların transfer listesinde yer alan Şenol Demir, kırmızı-lacivertli ekipte bir sezon daha çalışmasının ardından 2018 yılında görevini bıraktı. 

Tecrübeli teknik direktör Şenol Demir, Zonguldak Kömürspor’dan ayrılmasının ardından yıllardır formasını ve kaptanlığını yaptığı 3. Lig ekibi Diyarbekirspor’un 2020-2021 sezonu için başına geçti.
Zonguldak Kömürspor’da olduğu gibi Diyarbekirspor’u da şampiyon yaparak 2.lige çıkartan Şenol Demir adını altın harflerle yazdıran isim oldu. 
Ancak Şenol Demir, 2021-2022 sezonu için anlaştığı Diyarbekirspor ile 2.ligde sezon başında alınan yenilgiler sonrasında istifa etmişti. Kısa süre içinde kötü giden ve herkesin küme düşer dediği Zonguldak Kömürspor’un başına geçti.
Elindeki imkanlarla inişli çıkışlı bir sezon geçiren Şenol Demir, Zonguldak Kömürspor’u bir şekilde ligde tutmayı başardı. 2022-2023 sezonunda da  Zonguldak Kömürspor'un başında olan tecrübeli teknik direktör Şenol Demir, ligin bitimine 6 hafta kala takımdan ayrıldı. 
Demir'in ayrılmasının ardından takımın başına yardımcı antrenör Barış Şeref geçmişti. Ve Zonguldak Kömürspor Ligi 53 puanla 9. sırada tamamlamıştı.

SERİK BELEDİYESPOR’DAN AYRILMIŞTI 
Zonguldaklı Teknik direktör Şenol Demir, 2023-2024 sezonunda ise 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Antalya temsilcisi Serik Belediyespor ile anlaşmıştı.
Ancak Demir, ligde alınan başarısız sonuçlar nedeniyle görevinden ayrılmıştı. 
Şenol Demir yönetimindeki Serik Belediyespor ligde oynadığı  6 maçta 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 4 mağlubiyet alırken, 4 puanla 14. sırada yer aldı. Ayrıca bu 6 maçta Serik Belediyespor, rakip filelere 1 gol atarken, kalesinde ise 6 gol görmüştü.