Rödevanslı saha sahibi işletmecilerinden İsmail Ofluoğlu Z HABER’in Emin Eren’den aldığı özel açıklama sonrası paylaşımda bulunarak Zonguldka halkına ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Ofluoğlu tepkilerin ardından Eren Enerji’nin kömür alımını başlatacağını açıklaması ile sosyal medya hesabı üzerinen paylaşımda bulundu.

Ofluoğlu’nun paylaşımı şu ifadeleri kullandı:
“Zonguldak halkı kenetlendiğinde neleri başarabileceğimizi hep birlikte gösterdik sanırım?
Bu adım Zonguldak için bir milat olmalı. Bu konuda bugüne kadar çaba sarf eden herkese minnettarız. En büyük teşekkürü ise yerel ve ulusal medyanın değerli temsilcileri hak ediyor. Kişisel menfaatlerini ayaklar altına alıp, Şehrin menfaatleri için sesimiz, gözümüz, kulağımız olan, büyük şirketler ile yapmış oldukları aboneliklerin iptal edilmesi pahasına canı yürekten mücadele veren emekçi basın arkadaşlarımıza yürekten minnettarım. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Bu adım bir şeyi daha gözler önüne sermiştir. Toplumun her katmanları birlikte hareket edebildiğinde Zonguldak’ın ve Zonguldaklı’nın önünde hiçbir gücün duramayacağını tarih bizlere bir kez daha göstermiştir. Emeği geçen herkese bir kez daha minnettarlığımı sunuyorum. Evet belki bugün için ilk olumlu adım atılmış olsa da tüm şirketlerimiz yüzünü tekrar Zonguldak’a dönene kadar bu mücadeleyi hep birlikte sürdürmeliyiz.”