Korkutan görüntü! Düzce açıkladı Zonguldak uyuyor! Korkutan görüntü! Düzce açıkladı Zonguldak uyuyor!
Zonguldak’ta bulunan Organize Sanayi Bölgeleri (OSB), önemli üretim ve istihdam merkezleri olmaya devam ediyor.
Çaycuma OSB’de faaliyet gösteren GERSAN Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile Zonguldak İŞKUR İl Müdürlüğü arasında bir “İşbaşı Eğitim Programı Protokolü” imzalandı.
“İŞ GÜCÜNE ÖNEMLİ FIRSATLAR SUNUYOR”
Kdz. Ereğli, Alaplı ve Çaycuma OSB’leri, farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok işletmeye ev sahipliği yapıyor. OSB’ler, bölge ekonomisine katkı sağlarken aynı zamanda iş gücüne de önemli fırsatlar sunuyor.
“4 BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANIYOR”
Kdz. Ereğli OSB, demir çelik, makine imalatı, alüminyum ve plastik hammadde ürünleri üretiminde yoğunlaşmış durumda. Burada faaliyet gösteren 52 işletmede yaklaşık 3004 kişi istihdam ediliyor. Alaplı OSB’de ise metal ve makine ürünleri, tekstil ürünleri ve orman ürünleri üretimi öne çıkıyor. Bu bölgede bulunan 17 işletmede toplam 517 kişi çalışıyor. Çaycuma OSB, mobilya ve orman ürünleri, tekstil ürünleri ve metal ürünleri üretimi ile dikkat çekiyor ve 52 işletmede yaklaşık 4500 kişiye istihdam sağlanıyor.
Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, “Çaycuma programı kapsamında GERSAN Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş.’ye yaptığı ziyarette, “İşbaşı Eğitim Programı”na katkıları dolayısıyla firma adına Fabrika Müdürü Neşat Şahin’e teşekkür plaketi takdim etti.