Zonguldak'ta U11 Ve U12 futbol şenlikleri son buldu! Zonguldak'ta U11 Ve U12 futbol şenlikleri son buldu!
Zonguldak Gençlik Merkezi Kulübü, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Geleneksel Düzenlemesiz Dal ve Geleneksel Düzenlemeli Dal Gurup Yarışmalarına katıldı.
Bu önemli yarışmada Zonguldak Gençlik Merkezi, büyük haksızlık ve adaletsizliğe uğrayarak Kocaeli’ye elendi.  Zonguldak Gençlik Merkezi Kulübü Halk Oyunları Antrenörü Serkan Akgün’ün de büyük haksızlık ve adaletsizliğe uğrayarak elenmeleri nedeniyle sosyal medya hesabından Türkiye Halk Oyunları Federasyonuna tepki gösterdi.  
Akgün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“ Türkiye Halk Oyunları Federasyonunda neler oluyor. Yaklaşan başkanlık seçimi nedeniyle Halk oyunları yarışmaları delege kapma oyunlarına dönüştü. Kendilerine yakın gördükleri, her dediklerini yaptırdıkları hakemleri bu yarışmalarda görevlendirip istedikleri sonuçları alıyorlar. Kişisel hesaplaşmalar Halk oyunlarını bitirdi.
Eskiden grup yarışmalarına her kategoride 8-10 il katılırken şimdi bunların yüzünden 1-2 ekip anca katılıyor. Federasyonun düzenlediği Kocaeli grup yarışmasında Kocaeli 8 dalda da birinci yapıldı. Bizim yarıştığımız gençler geleneksel düzenlemeli dalda Kocaeli temsilcisi bir alt kategori de bile derece elde edemeyecek kadar kötü bir ekip olmasına rağmen bizi o ekibe geçirttiler.
Aslanı kediye boğdurdular. Sokaktan geçen birini hakem yapsan o bile iki ekip arasında en az 5 puanlık kalite farkı olduğunu görürdü. Bu kirli ayak oyunları bir çok yerde yapılıyor. Yarışmalar güç savaşlarına dönüştü.
Yarışmalar hak eden ekiplerin kazandığı yarışmalar halinden çıktı. Federasyon düzenlemeli katılan kulüplere 4 bin TL. Düzenlemesiz dalda katılan kulüplere 3 bin TL. harcırah verebiliyor. Yol masraflarını cebinden vererek büyük fedakarlık yapan kulüpler sayesinde Halk oyunları Federasyonu ayakta durabiliyor yarışmalarını bu kulüplerin fedakarlığı sayesinde yapabiliyor.
Bu kadar fedakarlık yapıp yarışmalara katılan kulüpler birde rencide ediliyor.Hakları yeniyor. Halk oyunları kimsenin tekelinde değildir.Federasyon yarışmaları adil hakkaniyetli bir şekilde yapamıyorsa eskiden olduğunu gibi yarışmaları Gençlik ve Spor genel müdürlüğüne yada Kültür Bakanlığına devretsin.
Okul yarışmaları da eskiden olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılsın. Artık bu hak hukuk tanımaz şahısların Halk oyunlarından uzaklaştırılması gerekiyor. Bu konuda Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzü göreve davet ediyorum” dedi.