Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde rezillik! Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde rezillik!
Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından her yıl bilim, kültür ve eğitim dalında verilen ödüller belli oldu. Vakıftan yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı ödülleri, bilim dalında Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak’a, eğitim alanında Hürriyet Yıldız’a, kültür alanındaysa Şafak Tortu’ya verildi. Ödül töreni 29 Şubat Perşembe günü, saat 18.00’de Maden Mühendisleri Odası Lokali’nde yapıldı. Bir müzik dinletisi ve Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Coşgun’un açılış konuşmasından sonra ödüller sahiplerine takdim edildi.
ZOKEV 2023 BİLİM ÖDÜLÜ - Prof. Dr. GÜLDENİZ KARADENİZ ÇAKMAK
Lisans eğitimi yılları dışında hemen hemen tüm yaşamını Zonguldak’ta geçirdi. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı; uzmanlık, doçentlik ve profesörlük unvanlarını Zonguldak’ta aldı. Denilebilir ki tüm yaşamını Zonguldak’a ve mesleğine adadı. Mesleğini yalnızca akademik bir görev olmanın ötesinde, daha çok toplumsal sorumluluklarını yerine getirebileceği bir misyon olarak gördü.  Özellikle meme kanseri konusunda kitaplar yayımladı. Ulusal ve uluslararası tıp dünyasında yayımladığı çok sayıda bildiri ve makalenin dışında, bu konuda yaptığı farkındalık çalışmalarıyla da öne çıktı. “Meme kanserinden korkmuyorum, erken tanı hayat kurtarır!“ sloganıyla başta BEÜ olmak üzere konferans ve seminerlerde konuşmalar yaptı. Bu konuda farkındalık yaratmak ve katılımcıları bilgilendirmek üzere gezi ve doğa yürüyüşleri düzenledi. Sayın Prof Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, mesleğine ve yaşadığı kente kattığı değer nedeniyle ZOKEV 2023 Bilim Ödülüne layık görüldü.
Editör: Şeyma Kaya