Eylem Ertuğrul "Zafere giden yoldayız! Eylem Ertuğrul "Zafere giden yoldayız!

ZONDEF Genel Başkanı Ziya Öncan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığı mesaj yayınladı. Öncan, “Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin verdikleri mücadele takdire şayandır.” dedi.

Öncan’ın mesajı şu şekilde:

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır. Etkileşim  sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevlerini yerine getiren gazetecilerimizin mesai saati gözetmeksizin verdikleri mücadele takdire şayandır.  

Bu bağlamda zor şartlar altında, gece gündüz demeden bizlerin en temel haklarından biri olan hızlı, doğru ve güvenilir haber alma özgürlüğümüz için mücadele eden, ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla önemli  katkı  sağlayan değerli basın mensuplarımızın  ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’nü kutlar, hayatını kaybeden basın mensuplarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Görevi başında olanlara sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum.”