Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni büyük bir coşkuyla kutlandı.

Karadeniz Ereğli Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene; ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ve Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, Senato üyeleri, hayırsever Zuhal Yılmaz akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Tören, öğretim elemanları ve öğrencilerin tören alanına gelmesiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Ereğli Eğitim Fakültesi mezunları adına Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı öğrencisi ve fakülte birincisi Yaren Arslan, konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Başarısında ve kürsüye çıkmaktan dolayı duyduğu mutlulukta öğretim üyelerinin, ailesinin ve arkadaşlarının büyük emeği olduğunu belirten Arslan, eğitim fakültesinden mezun olmanın bilinciyle çalışma yaşamında çocuklara her daim eğitimin, adaletin, sevgi ve saygının önemini aktarmaya çalışacağını ifade ederek tüm mezun arkadaşlarına başarı ve mutlulukla dolu bir hayat diledi.

Açılış konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye gelen ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, bu yıl bir asrı dolduran tarih ve tecrübesiyle akademik, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda her geçen gün daha çok adından söz ettiren; her yeni çalışma ve faaliyetle gerek ulusal gerekse uluslararası alanda hızlı bir yükseliş ivmesi yakalayan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine yakışır mezuniyet törenleri gerçekleştirmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek tüm akademisyenlere, idari personele, öğrencilere ve öğrenci ailelerine teşekkürlerini sundu. Öğrencilerin mezuniyet sonrasında da ZBEÜ’yü temsil edeceklerini, onlarla büyük gurur duyduklarını ve her daim onlara destek olabilmek için hazır olduklarını ifade eden Rektör Özölçer, öğrencilere mezuniyet sonrası yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarı dileyerek sözlerini sonlandırdı.

Rektör Özölçer’in konuşmasının ardından AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt’un mesajı okundu. Mezuniyete katılamamaktan duyduğu üzüntüyü dile getiren Bozkurt, tüm öğrencileri tebrik ederek mezuniyet töreninin akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri için kutlu olmasını arzuladığını ifade edip mezun öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında sağlık, başarı ve mutluluk diledi.

11 yıl sonra adalet geldi mi? Kozlu maden kazası davasında karar çıktı! 11 yıl sonra adalet geldi mi? Kozlu maden kazası davasında karar çıktı!

Konuşmaların ardından, fakülte ana eğitim binasını yaptıran merhum Hacı Kadri Yılmaz’ın kızı, fakülte kütüphanesinin de yenilenmesini sağlayan hayırsever Zuhal Yılmaz, her yıl olduğu gibi bu yıl da sahneye teşrif ederek dereceye giren öğrencilere hediye takdiminde bulundu. Protokol üyelerinin öğrencilere başarı belgelerini takdim etmelerinin ardından fakülte birincilerinin adları mezuniyet kütüğüne çakıldı. Mezuniyet töreni, diploma takdimi ve tüm öğrencilerin mezuniyet yemini etmeleri sonrasında gerçekleştirilen kep atma töreni ile son buldu.