Ak Parti Ankara'da! Toplantıda neler konuşuldu? Ak Parti Ankara'da! Toplantıda neler konuşuldu?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu,  parti binasında basın toplantısı düzenledi. Zaimoğlu; “Deniz Yavuz Yılmaz en yüksek perdeden bunu gündeme getirdi. Türkiye'nin gündemine de getirdi. Ve il yönetimi, ilçe yönetimi, başkanlar olarak da bu işin takipçisiyiz.  Zonguldakspor bizim vazgeçilmezimizdir. İktidar milletvekillerinden halen daha tavır koymayarak bu konuya girmemelerini de endişeyle izliyorum” dedi.
Zaimoğlu’nun açıklaması şu şekilde:
“Zonguldak'ımızın enerjisi ve morali olan Zonguldakspor'umuz. Zonguldaksporumuz  görülmemiş bir şekilde merkezinde  ortak akılla, fikir birliğine vardığı şekilde bir mağduriyet yaşıyor.   Bunlar çok dikkatli olarak süreci takip ediyoruz. Genel başkan yardımcımız Sayın Deniz Yavuz Yılmaz en yüksek perdeden bunu gündeme getirdi. Türkiye'nin gündemine de getirdi. Ve il yönetimi, ilçe yönetimi, başkanlar olarak da bu işin takipçisiyiz.  Zonguldakspor bizim vazgeçilmezimizdir. İktidar milletvekillerinde halen daha tavır koymayarak bu konuya girmemelerini de endişeyle izliyorum.
Esnaf kredi faizlerini yüzde yüz oranında arttırdık. Şimdi diyebilirler ki ülkeyi batırdık. Enflasyon hiçbir ortama getirdik. Bundan dolayı işte bu olacaktı, mecburduk. Bunu anlarım da bir şey anlayamıyorum. Geriye doğru faizin çalıştırılması yani yükseltilmesini ilk defa yaşıyorum Şimdi biz esnaf insanları olarak bir kredi alıyoruz. Diyoruz ki yüzde beşle yüzde birle neyse bir anlaşma yapıyoruz. Biz de buna göre bir ödeme planı kuruyoruz kafamızda gücümüz yeter yetmez. Buna göre yapıyoruz. Şimdi ben borçlandığım planladığımın dışında sen benden faiz isteyeceksin. Yüksek bir faiz hem de. Bunu benim esnafım nasıl ödeyecek? Yani bunu bu esnafın bunu ödeme şansı yok ki. Zaten bu esnafın normal faizler üzerinden bir dünya borcu ve icra takibi var. Bitirmiştiniz ülkeyi. Hala daha utanmazlıkla biliyorsunuz, hala daha vurdumduymazlık sergiliyorsunuz. Bu insanların şeyine gidiyorsunuz üzerine. Dün biz bunu söylüyorduk ne zamandır? Dün Emekliler Derneği'nin bir dergisi geldi. Yani özellikle bunu da buraya ayırdım. Bakın Türkiye emekliler derneği Zonguldak Piknik. Burada yazan şu: ‘Emeklileri kahredecek maaş gelişmesi. Emekliye kuru fasulye bile yemek hayal oldu’ Kuru fasulye yemek bile hayal olduk diyor. Değerli arkadaşlar bakın bunu Zonguldak Şube Başkanı söylemiyor Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergen'in, Sayın Kazım Ergen'in. Türkiye'ye dağıttığı tüm emeklilere dağıttığı dergiden bahsediyoruz, bültenden bahsediyoruz. Şimdi bu emekliyi bitirmişsin, sıra esnafa gelmiş Bir kere bir kere en son kendinizi bitireceksiniz. Bunun farkına varamıyorsunuz halen daha. Bu insanlar işte otuz bir Mart'ta bir ders verdi. Hala anlayamıyorsunuz. İnşallah da anlamazsınız da yapılacak olan genel seçimlerde de son dersini veririz size diyorum. Son olarak da on dokuz Mayıs'la alakalı tüm Zonguldaklı vatandaşlarımızı, hemşehrilerimizi, dostlarımızı, komşularımızı zat bir çağrı yapıyorum. Arkadaşlar, dostlar, bugün akşamdan itibaren, şu andan itibaren el birliğiyle, gönül gönüle bir eylem başlatalım. Tüm balkonlarımıza, iş yerlerimize anlı şanlı Türk bayrağımızı asalım. Zonguldak'a al bayraklı donatalım. Kırmızıya zaten boyandı Zonguldak belediye anlamında. Şimdi de tüm mahalleleri ve binaları boyatalım. Onur duyduğumuz şeref duyduğumuz varlığıyla övündüğümüz Türk bayrağımızı her yerde dalgalandıralım diyoruz”