Spor Toto 1.Lig ekiplerinden Eyüpspor'da İbrahim Üzülmez ile yolların ayrılması sonrası yeni Teknik Direktör resmen açıklandı. 
İstanbul ekibi, daha önce de takımı çalıştırmış ve şampiyon yapan Zonguldaklı Teknik Direktör Zafer Turan ile anlaştı. 
Eyüpspor'da Kasım 2019'da göreve gelen Zonguldaklı tecrübeli Teknik Direktör Zafer Turan ile 22 Şubat 2022'de resmi olarak yollar ayrılmıştı. Sonrasında Eyüpspor'da Hamza Hamzaoğlu ve İbrahim Üzülmez dönemleri yaşandı.
Ancak 13 aylık ayrılık sonrasında Eyüpspor, yeniden Zonguldaklı Teknik Direktör Zafer Turan'ı takımın başına getirdi. 
Zonguldaklı Teknik Direktör Zafer Turan ile anlaştıklarını duyuran Eyüpspor Kulübü şu ifadelere yer verdi:"Yuvana Hoş Geldin Zafer Turan!
Eyüpspor’umuz, teknik direktörlük görevi için Zafer Turan ile sözleşme imzaladı.
Zafer Turan'a hoş geldin diyor, yarım kalan hikayemizi tamamlamak üzere görevinde başarılar diliyoruz."denildi
ZONGULDAK’TA MUTLULUK YARATTI 
Ayrıca Zonguldaklı Teknik Direktör Zafer Turan'ın yeniden Eyüpspor ile anlaşması Zonguldak'ta  mutluluk yarattı. 
ZAFER TURAN KİMDİR? 
Zafer Turan, 1989 yılında Zeytinburnuspor'da başlamıştır. 1991 yılında buradan Zonguldakspor'a transfer olmuş ve 1992'de 5 ay Zeytinburnuspor'a dönüşü hariç 1993-94 sezonunun sonuna kadar bu kulüpte kalmıştır. 1994-95 sezonunda Göztepe Spor Kulübü ile anlaşmış ve 1995-96 sezonunu sonuna kadar görevini sürdürmüştür. 1996-97 sezonunda İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a transfer olmuştur.4 sezon İBB forması giydikten sonra Hacılar Erciyesspor, Bakırköyspor ve son olarak da Karadeniz Ereğlispor forması giydikten sonra 2002 yılında futbol yaşamını noktalamıştır.
ZAFER TURAN'IN TEKNİK DİREKTÖRLÜK YAPTIĞI TAKIMLAR 
İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulübünde Temmuz 2004'de imzaladığı sözleşmeyle Süper Gençler Ligi antrenörü olarak göreve başlarken İstanbul Büyükşehir Belediysepor kulübünde  Gençlik Gelişim Teknık Sorumlusu, Profesyonel Takım Antrenörü olara çeşitli görevlerde bulundu. Zafer Turan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da Carlos Carvalhal ve Abdullah Avcı'nın kadrosunda görev ALMIŞTI. Başakşehir'de de yardımcı antrenörlük görevine devam eden Turan, Erokspor, Bayrampaşa ve Eyüpspor'da teknik direktör olarak çalıştı.