25 Ekim Çarşamba Günü Mühendisler Derneği Lokalinde düzenlen kahvaltılı toplantıya Dikmen’in eşi Tunay Dikmen, Kızı Zeynep Genç ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Toplantıda konuşan Dikmen, özgeçmişini, ailesini, iş hayatını ve siyasi geçmişini özetledikten sonra aday adaylığını açıklamasından itibaren STK ve kurumları ziyaret ettiğini hatırlattı. İşi nedeni ile birçok ülkeyi gördüğünü söyleyen Dikmen, “Türkiye’den güzel ülke, Kdz. Ereğli’den güzel ilçe görmedim” dedi.   “40 yıldır Kdz. Ereğlimize hizmet etmeyi hayal ediyorum” şeklinde konuşan Aday Adayı Dikmen, belediye başkanlığını kutsal bir görev olarak gördüğünü söyledi.

Erol Sarıal’dan demokrasi çağrısı Erol Sarıal’dan demokrasi çağrısı

“KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜM”

İyi bir CHP’li olduğunu ve 11 yıldır ilçe örgütünün çeşitli kademelerinde aktif görev yaptığını ifade eden Dikmen, demokrasi gereği partisinden ve diğer partilerden çıkacak belediye başkanı aday adaylarına da başarılar diledi. Toplantı sırasında bir gazetecinin(Hasan Sarıalp) önerdiği sloganı çok beğendiğini belirten Dikmen, bunu “Sorun çok biliyorum, az kaldı geliyorum” şeklinde tekrarladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkez’de görüşme yaptığını, fotoğrafının henüz paylaşılmadığını açıklayan Dikmen, adaylığın belirlenmesi sürecine kadar STK ve kurum ziyaretlerine devam edeceğini bildirdi ve bazı iş insanlarının destekleri ile çarşı içinde İrtibat bürosu açacağını kaydederek “Büyük bir mücadele içine gireceğim” diye konuştu.

“PROJELERİ İHTİYAÇLAR BELİRLER”

Projeler başlığı altında, şehrin trafik sorununa dikkat çeken Dikmen, kendisine yağmur gibi proje önerisi geldiğini söyleyerek, “projeleri ihtiyaçlar belirler, her sorunu konunun ilgilileri ile görüşüp çözümü beraber üreteceğiz.” dedi. Dikmen ayrıca ; Kent Konseyi’ni aktif çalıştıracağı, muhtarlarla ayda bir kez toplantı düzenleyeceğini, genç beyin göçünü önleyecek çareler bulacağını sözlerine ekledi.

“EREĞLİ İL OLMAYI VE ÜNİVERSİTEYİ HAK EDİYOR”

Dikmen, gazetecilerin sorularını yanıtladığı bölümde ise CHP’de olduğu kadar tüm ülkede değişikliğe ihtiyaç duyulduğunu, değişimin kişilerden çok tüzükte olması gerektiğini söyledi. Cumhuriyete-demokrasiye inancı, halkla iç içe olmasından dolayı partisinin kendisini tercih etmesi gerektiğini savunan Dikmen, “Bu güne kadar yaptıklarım ortada, partim bunları değerlendirir ve beni aday göstermek zorunda kalır” sözleri ile açıkladı. Dikmen ayrıca Belediye Meclis üyesi adaylarını belirlerken fermuar sistemi ile en az 14 kadın aday göstereceğini, Ereğli’nin il olmayı ve kendisine ait üniversiteyi hak ettiğini söyledi. Dikmen konuşmasında, denizcilik mesleğinin kendisine sağladığı yetkinliklerden de söz etti.

Yaklaşık 2 saat süren toplantı, sohbet ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.