Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın "2.23.2.11" kodlu Android beta sürümü, kullanıcıların yıllardır beklediği bir özelliğin habercisi oldu. Yayınlanan sürümün kodlarını inceleyen WABetaInfo, uygulamaya yakın bir gelecekte orjinal çözünürlüklü fotoğraf gönderme seçeneğinin geleceğini ortaya çıkardı.

WhatsApp kullanıcıları bilir; uygulama içinde fotoğraf göndermek istediğinizde çözünürlük ciddi anlamda düşer. Son dönemlerde yapılan bir iyileştirme, HD çözünürlükte fotoğraf gönderilmesini sağlasa da orijinal çözünürlükte fotoğraf göndermek hala mümkün değil.

İşte beta sürümde görülen özellik, bu durumun yakında geride kalacağını gözler önüne seriyor. Yeni özellik, orijinal kalitede fotoğraf göndermeyi mümkün kılacak.

Kullanıcıların Tercihine Göre Orjinal Çözünürlük Seçeneği Olacak

Bir fotoğrafı orijinal çözünürlükte göndermek isteyen kullanıcılar, göndereceği fotoğrafı seçtikten sonra yeni bir buton görecek. Ekranın üst tarafında görülecek bu butona dokunulduğunda da fotoğraf çözünürlüğü için bir seçenek daha sunulacak. Bu seçeneğe dokunan kullanıcı, fotoğraf kalitesini belirleyebilecek.

WhatsApp'tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Haliyle, özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı şu an için bilinmiyor. Ancak orijinal kalite özelliği, kullanıcılar tarafından uzun zamandır isteniyor.

Hal böyle olunca WhatsApp'ın yakın bir gelecekte orijinal kalitede fotoğraf gönderimi özelliğini yayınlayabileceğini söyleyebiliriz.