Vali Hacıbektaşoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

Zonguldak 15 Temmuz Demokrasi Nöbetinde! Zonguldak 15 Temmuz Demokrasi Nöbetinde!

"Cumhuriyetimizin kurucusu, MillîMücadele’nin önderi, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında milletçe özlem, rahmet ve saygıyla anıyoruz. 
Aziz milletimizin istiklal ve istikbali yolunda pek çok zorlu şartlar ve imkânsızlıklara rağmen milletçe büyük bir cesaret, fedakârlık ve destansı kahramanlıklarla sürdürülen Kurtuluş Savaşımızın eşsiz komutanı ATATÜRK; milletimizin kötüye giden yazgısını değiştirmiş ve yeniden doğuşuna önderlik etmiş, çağa damgasını vuran;tüm yaşamını vatanı ve milletine adamış, öngörüsü yüksek bir lider ve devlet adamıdır. 
ATATÜRK, esaret altında yok edilmek istenilen bir milleti yaktığı bağımsızlık ateşiyle ayağa kaldırmış, millî mücadeleyi unutulmaz, eşsiz zaferle taçlandırarak milletine bağımsızlık ve özgürlüğünü kazandırmış; yeni bir cumhuriyet kurarak ülkemizin aydınlık ve güvenli geleceğine yön vererek bizlere çağdaş dünyanın yolunu açmıştır. 
Evrensel düşünceleri ile dünya barışının öncüsü olan, eşsiz askeri dehası ve üstün liderlik vasfıyla dünya liderlerinin örnek aldığı Büyük Önder ATATÜRK’ün aramızdan ayrılışının 85. yılında bizlere düşen en önemli görev; büyük zorluklarla kurarak emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni bütün değerleriyle, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde ilelebet korumak, yaşatmak, ideallerine ve muhteşem eserlerine sahip çıkarak var gücümüzle çok çalışmaktır. 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Büyük Önder ATATÜRK’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma azim ve kararlılığı ile büyük ve güçlü bir devlet olarak son yıllarda hayata geçirdiği atılım, yatırım, üretim, kalkınma ve teknolojik hamlelerle “Türkiye Yüzyılı”nın inşası hedefiyle emin adımlarla ve güven içerisinde yoluna devam etmektedir. 
Bu duygu ve düşüncelerle yaşamı, düşünceleri, öngörüsü, üstün liderlik vasfı ve tarihe mal olmuş başarıları ile aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdir ve saygısını kazanan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Millî Mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum."