Zonguldak'ın 100. yılına özel konser düzenlendi! Zonguldak'ın 100. yılına özel konser düzenlendi!
Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 179. Yıldönümünü kutladığı mesaj yayınlayarak; “Polislik mesleği, toplumun güvenliğini sağlamak ve adaleti temin etmek için gecesini gündüzüne katan cesur ve özverili bireylerin omuzları üzerine yükselir” dedi.
Hacıbektaşoğlu’nun kutlama mesajı şu şekilde:
“Kurulduğu günden bu yana ülkemizin değişen ihtiyaçlarına yanıt vermek ve görevlerini daha etkin bir şekilde yerine getirmek için teknolojiyi yakından takip ederek sürekli kendini yenileyen, toplumun her kesimine daha iyi hizmet vermek için personel çeşitliliğini artırarak gelişen, devletimizin köklü kurumlarının başında gelen Türk Polis Teşkilatımız 179 yaşında.
Ülkemizin güvenliği ve huzuru için güzel vatanımızın her köşesinde özveriyle görev yapan Türk Polis Teşkilatımızın 179. kuruluş yıl dönümünü ve polis haftasını kutluyorum.
Polislik mesleği, toplumun güvenliğini sağlamak ve adaleti temin etmek için gecesini gündüzüne katan cesur ve özverili bireylerin omuzları üzerine yükselir. Her gün, sokaklarda ve şehirlerde polislerimiz kararlılıkla suçla mücadele ederek halkımızın güvenliğini sağlamak için fedakârca çalışmaktadırlar. Onlar, sadece kuralları uygulamakla kalmaz, aynı zamanda insanlığın temel değerlerini korur ve savunurlar. Onların varlığı, toplumumuzun güvenliği ve refahı için hayati öneme sahiptir.
Bu kutsal vazifeyi başarıyla yerine getirmede gösterdiği azim ve kararlılıkları nedeniyle başta Zonguldak İl Emniyet Müdürümüz Sinan Ergen olmak üzere; maiyetinde görevli bütün amirlere, trafik kontrolünden suçla mücadeleye kadar her alanda özveriyle çalışarak şehrimizin güvenliğini sağlayan polis ve bekçilerimize teşekkür ediyorum.
Bu vesileyle, görevlerini yerine getirirken şehit olan polis memurlarımızı ve bekçilerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize minnetlerimi sunuyor, görevi başında bulunan ve emekli olan polislerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir hayat temenni ediyorum.
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 179. Yıl Dönümü Kutlu Olsun.”
Editör: Şeyma Kaya