Düğünde damada büyük sürpriz! Takı yerine koyun hediye ettiler! Düğünde damada büyük sürpriz! Takı yerine koyun hediye ettiler!

 Parkın açılışını çocuklarla birlikte yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Uğur Mumcu’nun Atatürk ilke ve devrimlerinin ve laik Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olduğunu, belirtti.

Başkan Bozkurt konuşmasında, “Bu gün gördüm ki Uğur Mumcu yaşasaydı Türkiye ve dünya gündemini işgal eden birçok konuda o araştırmacı kişiliğiyle gün ışığına çıkmamış birçok konuyu onun sayesinde öğrenecek toplum o karanlıkta kalan bir takım sorunların Uğur Mumcu eliyle açığa çıkmasını görecek okuyacak ve yaşayacaktı” dedi.

Uğur Mumcu’nun onurlu gazeteciliğin önemli simgelerinden biri olduğunu belirten Başkan Bozkurt, “Uğur Mumcu, aramızdan ayrılışının üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen hala bizimle yaşıyor. Bizden sonraki kuşaklarda Uğur Mumcu’ları mutlaka anacak, onun eserleriyle, Atatürk ve laik cumhuriyetimize sahip çıkacaklardır. İşte biz de Devrek Belediyesi olarak, Uğur Mumcu’nun ‘Hey halkım unutma bizi’ sözlerini hatırlayarak onun adını hem kalbimizde hem de ilçemizde yaşatıyoruz.Evet, Uğur Mumcu’yu unutmayacağız, unutturmayacağız.

Şartlar ne olursa olsun asla Mustafa Kemal’in aydınlığından ayrılmayacağız. Bu ülkede kimlerin bedel ödediğini bilerek yaşayacağız. Onların bize bıraktıklarını çoğaltarak geleceğe yürüyeceğiz. Yaşasın Uğur Mumcu’lar, yaşasın Mustafa Kemal’ler, yaşasın tam bağımsız Türkiye” ifadelerini kullandı.

Başkan Bozkurt daha sonra parkın kurdelasını çocuklarla birlikte kesti.