TTK ikisi idari, ikisi de teknik pozisyonda görev yapmak üzere 4 kişiyi müfettiş yardımcısı olarak işe alacak. 4 personel, yapılacak olan sınav sonrası istihdam edilecek.
Türkiye Taşkömürü Kurumu Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görevlendirilecek olan personellerin 01 Ocak 1988 veya daha sonraki bir tarihte doğmuş olmaları gerekiyor.

KPSS ŞARTI ARANACAK
İdari kadroda görev yapak olan müfettiş yardımcılarının üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin birinden mezun olmaları gerekiyor. Ayrıca KPSS-48 puan türünden en az 80 puan almış olma ve başvuranlar arasında puan sıralamasında ilk 40 kişi arasında yer alma şartları taşımaları gerekecek.
Teknik kadroda görev yapacak olan müfettiş yardımcılarının üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren, maden mühendisi ve elektrik mühendisi yetiştiren fakültelerin birinden mezun olma; KPSS-1 puan türünden en az 80 puan almış olma ve başvuranlar arasında maden mühendisi kadrosu için ayrı, elektrik mühendisi kadrosu için ayrı olmak üzere puan sıralamasında ilk 20 kişi arasında yer alma şartları taşımaları gerekiyor.

ÖNCE YAZILI SONRA SÖZLÜ SINAV
İşe alımlarla ilgili yazılı sınav yapılacak. Zonguldak’ta 25 Mart 2023’te yapılacak olan yazılı sınavda başarılı olan adaylar daha sonrasında sözlü sınava tabi tutulacaklar.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN
E-Devlet platformu üzerinden online olarak yapılacak olan başvurular; 20 Şubat 2023 tarihinde başlayacak ve 03 Mart 2023 günü gece yarısına kadar devam edecek.