Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan işçi alımının şartları belli oldu. TTK bünyesindeki yeraltında istihdam edilmek üzere 2000 kişilik alım yapılacak.

2000 İşçi Alımı İŞKUR İle Yapılacak!

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımları Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak. İşçi alımı kapsamında yayımlanacak olan ilan ile İŞKUR nihai liste sonucuna göre kura çekilecek.

TTK İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz yıllarda yapılan 1500 işçi alımında gece saatlerinden itibaren sıra bekleme görüntüleri tarih olacak. İşçi alımı için başvurular alo 170 ve e-devlet üzerinden online bir şekilde yapılabilecek.

TTK belirttiği Kura çekimi tarihinde Noter huzurunda kura işlemlerini gerçekleştirecek ve adaylarla paylaşacak.

TTK İşçi Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

2000 İşçi Personel alımı kapsamında yayımlanacak ilana başvurular bazı nitelikler doğrultusunda alınacak. Alımlar pano- ayak üretim işçisi kadrosunda olmak üzere bu kapsamda, adaylardan genel olarak,

- Başvuru tarihinin son günü itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

- En az İlkokul mezunu olmak,

- Başvuru tarihinin ilk günü itibariyle 32 yaşından gün almamış olmak,

SİYAMDER Zonguldak ekibinden gönüllü buluşması SİYAMDER Zonguldak ekibinden gönüllü buluşması

- Zonguldak 1500 işçi alımı için Zonguldak ilinde, Bartın 400 işçi alımı için Bartın ilinde, Karabük 100 işçi alımı için Karabük ilinin Yenice ilçesinde ikamet ediyor olmak.

Zonguldak, Bartın ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerince, 25.09.2023 tarihinde başlayacak olan 5 günlük işçi alım ilanı süresi içinde, şartlara haiz olan adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adrese göre Zonguldak, Bartın veya Karabük İş Kurumu İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.