Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Başkanı Ali Topaloğlu, dolmuş zammı nedeniyle yayınladığı açıklamada yapılan 70’lik zammın insafsızlık, fırsatçılık ve vicdansızlık olduğunu söyledi.

Ali Topaloğlu’nun açıklaması şöyle:

"Petrol fiyatları bir miktar arttı ama bu orana baktığınız zaman bu tamamıyla bir fırsatçılık. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu resmen gerçekten bir fırsatçılık. 10 lira olan dolmuş fiyatlarının 17 liraya çıkarılması, halk otobüsünün 16 lira olması kabul edilebilir bir şey değil. Aşağı yukarı yüzde 70 civarında bir zam. Hele bir de öğrencilerin okullara başladığı böyle bir süreçte bunu yapmalarını biz kesinlikle ve kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu konuda her türlü etkinliği yapmaya hazırız. Yönetim kurulumuzla bu hafta bir görüşme yapacağız. Bu konuda neler yapabiliyorsak, gerekirse dava konusu olabilecekse dava konusu yapacağız. Bunun iptali için her şeyi yapacağız.

İmzalar atıldı! İşitme cihazlarında emekliye yüzde 30 indirim! İmzalar atıldı! İşitme cihazlarında emekliye yüzde 30 indirim!

Bu kent öğrenci kenti, esnaflarımız öğrenciler geçinemesin diye her şeyi yapıyor. Biz elimizden geleni yapacağız. Biz yarın kurulu toplayacağız, bunu kabul etmiyoruz. Tam da öğrencilerin gelmesine denk getirdiler olacak şey değil"