Tekfen Vakfı'nın sosyal medya ve resmi sitesinde yaptığı açıklamalara göre 2023 – 2024 öğrenim yılında maddi desteğe ihtiyaç duyan 600 başarılı üniversite öğrencisinine 28 bin TL burs verecek. Başvuru şartları neler,

DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER MUAF TUTULACAK!

Tekfen Vakfı’nda burs alan bir öğrenci, okulundan, resmi (bursiyer Kredi Yurtlar Kurumu’nun geri ödemeli kredisinden faydalanabilir, bursundan faydalanamazlar), özel kurum, kuruluş ya da STK’dan burs alamaz. Sadece bu kriterden deprem bölgesi illerinde ikamet eden (Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ) ve bunu belgeleyen bursiyerler, yukarıdaki kriterden 2023-2024 eğitim yılı boyunca muaf tutulacaktır.

ÜNİVERSİTE, MYO

15 Kasım 2023 Çarşamba

7.000,00 TL

15 Aralık 2023 Cuma

3.500,00 TL

15 Ocak 2024 Pazartesi

3.500,00 TL

15 Şubat 2024 Perşembe

3.500,00 TL

15 Mart 2024 Cuma

3.500,00 TL

15 Nisan 2024 Pazartesi

3.500,00 TL

15 Mayıs 2024 Çarşamba

3.500,00 TL

Toplam

28.000,00 TL

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI!

Başvurunun temel şartı, adayların ailelerinde en fazla kazanan kişinin aylık brüt gelirinin maaş ve ikramiye dahil (fazla mesai ve prim hariç) 24.134 TL ve altında olduğunun belgelenmesidir.

BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR

Başvurular Kurumun Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Yapılmaktadır.

BURS KİMLERE VERİLİR

Süper Lig’de fikstür belli oldu! Süper Lig’de fikstür belli oldu!

A)Tekfen Vakfı Bursu’ndan, Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçerisindeki Okullarda Okuyan T.C. Vatandaşı Olan Öğrenciler Faydalanabilirler.

B) Tekfen Vakfı’nda Burs Alan Bir Öğrenci, Okulundan, Resmi (Bursiyer Kredi Yurtlar Kurumu’nun Geri Ödemeli Kredisinden Faydalanabilir, Bursundan Faydalanamazlar), Özel Kurum, Kuruluş Ya Da STK’dan Burs Alamaz.

C) Tekfen Vakfı, Kamuya Açık Burs Ve Tekfen Grup Şirketleri Çalışanlarının Çocuklarına Ya Da Bakmakla Yükümlü Oldukları Kardeşlerine (Tekfen Mensubu Olarak İfade Edilir) Olmak Üzere, 2 Kategoride Burs Tahsis Eder.

D) Tüm Başvurular Www.Tekfenburs.Org Adresi Üzerinden, Aynı Web Sitesinde Duyurusu Yapılan Tarihlerde, Sadece Online Olarak Yapılır.

E) Burs Tahsisinde;
A. Başvuru Sahibinin Ailesinde En Yüksek Gelir Sahibi Kişinin Aylık Brüt Gelirinin Maaş Ve İkramiye Dahil (Fazla Mesai Ve Prim Hariç) 24.134 TL Ve Altında Olması Şartı Aranır.
B. Aile Gelir Kriterine Uyan Öğrencinin Başvurusu, Türkiye Genelinde YÖK Sınav Sıralaması Ya Da Mezuniyet Notuna Göre Değerlendirmeye Alınır.

F) Başvurular Bir Yazılım Aracılığıyla Değerlendirilerek Sıralama Yapıldıktan Sonra Bursiyer Adayları İle Burs Komitesi Üyeleri Yüz Yüze Mülakat Gerçekleştirir. Görüşme Sonucuna Bağlı Olarak Burs Komitesi’nin Burs Başvurusunu Reddetme Hakkı Saklıdır. Reddedilen Adayların Yerine Yedek Listedeki Aynı Bölüm Kontenjanı Dahilinde Değerlendirmeye Alınabilecek Olan Bir Sonraki Uygun Aday İle Görüşülür.

G) Tekfen Vakfı, Üniversite Çağındaki Bursiyerlerine Talep Ettikleri Takdirde, Tekfen Grup Şirketleri’nin Belirlediği Başvuru Kriterleri Çerçevesinde Staj Yapma Konusunda Öncelik Sağlar. Tekfen Vakfı, Ayrıca Uygun Göreceği Bursiyerlerin Staj Yapması Hususunda Kendilerine Doğrudan Çağrıda Bulunabilir.

H) Burs İçin Başvuru Zamanı Genelde Eylül-Ekim Aylarıdır. Başvuru Dönemi, Eğitim Kurumlarının Sınav Sonuçlarını Açıklama Ve Okulların Açılış Zamanlarına Göre Değişebilir.

İ) Tekfen Vakfı Burs Komitesi, Gerek Gördüğü Hallerde Bursiyer Tarafından Verilen Bildirimi Ve Diğer Bilgileri İnceleyebilir, Öğrenim Kurumundan Bilgi İsteyebilir. Verilen Bilgilerin Yanlış Olduğu Saptanırsa Verilmekte Olan Burs Kesilir. Bu Durumda, Öğrenci Bursun Kesim Tarihine Kadar Ödenen Burs Tutarını Yasal Faizi İle Birlikte Tekfen Vakfı’na Geri Ödemekle Yükümlüdür.

J) Yapılan Başvurular Burs Komitesi Tarafından Değerlendirildikten Sonra Bursa Hak Kazanan Öğrenciler Yönetim Kurulu Kararıyla Tespit Edilir. Yönetim Kurulu’nca Belirlenen Tekfen Vakfı Öğrenim Bursu Sözleşmesi Öğrenci Ve Şayet Öğrenci Reşit Değilse Velisi Tarafından İmzalanır.

K) Ödemeler, Tekfen Vakfı’nın Belirlediği Ödeme Planına Uygun Olarak, Bursiyerin Veya Öğrenci Reşit Değilse Velisinin Adına Açılan Bir Banka Hesabına Burs Aldığı Eğitim Yılının Kasım-Mayıs Ayları Arasında, 7 Ay Boyunca Hesaba Yatırılır.