Osman Zaimoğlu tartışmalı törenin ardından konuştu! Osman Zaimoğlu tartışmalı törenin ardından konuştu!

Eskişehirspor taraftarları temsilcimiz Alaplı Belediyespor'a 4-0 mağlup olan futbolcuları taşıyan takım otobüsünü Çukurhisar'da durdurarak,  önce sözlü sonrada beyzbol sopası ve kesici aletlerle saldırdığı iddia edildi. 
Yaşanan olaylara ilişkin Eskişehirsporlu futbolcular ortak açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada şu şekilde "Alaplı Belediyespor müsabakası dönüşü şehir girişine yakın bir noktada 6-7 araba ve 30-40 kişilik kendini bilmez Eskişehirspor taraftarının, Eskişehir girişi Çukurhisar bölgesinde arabaları yolun ortasında ilerlerken önlerinin kesildiğine dikkat çekilerek, “Taraftar grubunun zorla otobüse binip kiminin ellerinde beyzbol sopası kiminin elindeki kesici aletler ile bütün takım olarak darp edildik. Otobüsün içinde çaresiz ve savunmasız bir şekilde başımıza yüzümüze yumruklar atıldı. Ölümle bile sonuçlanabilecek bir olay yaşadık açıkçası.  Personel yönetici ve futbolcular ve hocalar resmen dövüldük. 
Dün yaşadığımız olayın korkusunu hala üzerimizden atamamanın verdiği şokla daha yeni açıklama yapmak durumunda kalıyoruz. 
Futbol böyle bir şey değil. Bu sporun ruhuna aykırı ve sağlık bu hayatta en önemli tabiki de bunu bütün Eskişehirspor kulübüne veya taraftarına yüklemiyoruz, bu yaşadığımız çok farklı bir olay ve Eskişehirsporlu futbolcular olarak bu olayı sineye çekmiyoruz ve gerekli adımları atacağımızı sorumlular hakkında gereğini yapacağımızı bilmenizi istiyoruz.”denildi

Editör: Bekir Ekici