Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yapan Tahsin Erdem, Merkez İlçeye gelerek, Osman Zaimoğlu'na dosyasını takdim etti. 

Başvuru yaptıktan sonra açıklama yapan Erdem şu ifadeleri kullandı, "Saygıdeğer İlçe Başkanım ve yönetimi, çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer, sevgili basın mensupları, CHP Zonguldak Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklamamda beni yalnız bırakmadığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Hoş geldiniz… 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde partimden aldığım güç ve sizlerden aldığım destekle Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Belediye Başkan Aday Adaylığımı huzurunuzda açıklıyorum. Emek yoğun bir kentte emekçi bir babanın evladı olarak 1964 yılında Asma Mahallesinde dünyaya geldim. İlk, orta ve lise tahsilimi Zonguldak’ta bitirdikten sonra üniversite eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamladım.

Baba oğul bayram günü hayatını kaybetti! Baba oğul bayram günü hayatını kaybetti!

Yaklaşık 33 yıldır Mali Müşavir olarak çalışmaktayım. İki dönemdir mensubu olmaktan onur duyduğum Zonguldak Mali Müşavirler Odası Başkanlığı görevimden aday adayı olduğum için geçtiğimiz hafta ayrıldım. Demokratik Sol Parti İktidarında Zonguldak Merkez İlçe Başkanı olarak 32 yaşında başladığım siyasi hayatıma 2014 – 2019 tarihleri arasında Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Ve Grup Başkan vekili olarak devam ettim. Bugün burada Zonguldak Belediye Başkan Aday Adayı olarak karşınızdayım. Gençlik kollarından kadın kollarına, İl-İlçe örgütlerimiz ve Başkanlarımıza, Cumhuriyet kazanımları ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni 100 yıldır omuzlayan yurttaşlarımıza güveniyor, Zonguldak Belediye Başkanlığını kazanmak için yola çıkıyoruz.

Dünyada eşine az rastlanan, kökleri cumhuriyete kadar uzanan bir siyasi partinin mensubu olarak çıktığımız bu yolda zafere olan inancımız tamdır. Bizler, demokrasiyi özümsemiş partililer olarak aday belirlerken tercih edilen en doğru, en katılımcı ve en birleştirici yöntemin ön seçim olduğunu savunuyoruz. Partililerimizin de aynı istek ve düşüncede olduğunu görüyoruz. En belirleyici anket ön seçimdir. Ön seçimin partililerimize kazandıracağı enerji ve motivasyonun 31 Mart yerel seçim zaferimizde birinci etken olacağına inanıyorum. Buradan sizlerin huzurunda ön seçimden kim çıkarsa çıksın var gücümle çalışacağıma söz veriyorum. Göreceksiniz ki, Zonguldak Belediyesini şeffaf, katılımcı, tüm şehri kucaklayan, halka hesap veren bir anlayışıyla yöneteceğiz. Bilim ve sanatın ışığında, liyakatin ve adaletin belirleyici olduğu yeni bir yol açacağız. Değerli partililer, sevgili yol arkadaşlarım, Eminim sizlerde en az benim kadar 31 Mart yerel seçim sonuçlarının yayınlandığı an itibariyle, Türkiye haritasında Zonguldak’ımızın kırmızı renk olduğunu görmek istersiniz. İşte bugün o anı birlikte yaşamak için yola çıkıyoruz. Sizlere ve birlikte kazanacağımız başarıya olan inancım tamdır. Hepinize buraya gelip mücadelemize omuz verdiğiniz için teşekkür ederim."