Son günlerin merak edilen Hamza Taşdelen 1974 tarihinde Zonguldak’ta doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünden 2001 yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrasında eğitim ve sağlık sektörlerine odaklı olarak özel sektörde çalışmış ve yöneticilik yaptı. Pek çok görevde bulundu.

Son olarak AFAD Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Adı Ak Parti’den adaylık için gündemde.
Vizyonu dolu, Ereğli’nin çocuğu olan Taşdelen’in isminin gündeme gelmesi ile parti içinde farklı bir hava yaşanmaya başlandı. Taşdelen’in görevi gereği Zonguldak ve ilçelere yaptığı ziyaretler sonrası isminin daha fazla gündeme gelmesi kaçınılmaz. Kendisi bu konuda bir açıklama yapmadı. Taşdelen’in adaylık konusunda bir girişimde bulunup bulunmayacağı, başvuru yapması durumunda Ankara’nın tavrının ne olacağı merak ediliyor.  Bilinen bir gerçek varsa hem siyasette hem de bürokraside üst düzey ilişkilere sahip olması.  İşte Hamza Taşdelen hakkında bilgiler.

Eylem Ertuğrul intihar eden doktor Uğurcan Ağcaoğlu'nun ardından konuştu! Eylem Ertuğrul intihar eden doktor Uğurcan Ağcaoğlu'nun ardından konuştu!

HAMZA TAŞDELEN

Hamza TAŞDELEN 31.03.1974 tarihinde Zonguldak’ta doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur.
Mezuniyet sonrasında eğitim ve sağlık sektörlerine odaklı olarak özel sektörde çalışmış ve yöneticilik yapmıştır.

2007 yılında TÜRKSAT A.Ş.’de uzman olarak göreve başlamış “e-INCLUSION” ve "e-Devlet Kapısı” projelerinde yer almıştır. 2008 yılı Mart ayından 2012 yılı Mart ayına kadar Ulaştırma Bakanlığında e-Devlet Projeleri Koordinatörü olarak çalışmıştır.
2012 yılında Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nda (SETA) Proje Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır.

Bu görevlendirmeleri dahilinde ve çeşitli yayın organlarında yayınlanan makalelerinin yanı sıra “Bilgi Toplumunda e-Ulaştırma: Dünya Örnekleri”, "Citizen Satisfaction Index Within the e-Transformation Process", "Development and Implementation of e-Government Services in Turkey: Issues of Standardization, Inclusion, Citizen Satisfaction, Integration and Interoperability" ve “Ülkücülükten Tepkisel Milliyetçiliğe” adlı yayınların da yazarlarındandır.

2014 yılı Aralık ayında Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. 2016 yılı Şubat ayından beri Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkan Yardımcılığı makamında görev yapmaktadır. Sn. Taşdelen, halen AFAD Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Taşdelen evli ve dört kız babasıdır.