banner3

banner17

Doğalgaza giden yol

SİYASET 09.06.2021, 00:34 09.06.2021, 00:38
378
Doğalgaza giden yol

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Muammer Avcı, Filyos yolu hakkında bilgiler vererek bu yolun yılsonunda hizmete açılacağını belirtti.
Avcı sosyal medyadan hesabından Zonguldak-Filyos Karayolu'nun önemli etabı Kilimli- Filyos yolu detaylarını şöyle anlattı:
“Bilindiği gibi, hali hazırda ikinci makas mevkii, K—1 kavşağı lokasyonundan başlayıp, 4 sıralı tünel ( 8 tüp ) ve Bölünmüş yol ile Kilimli ilçemizde nihayetlenecek proje imalatı, planlandığı hızda devam etmektedir. Projede bulunan tünellerin tamamında ışık görüldü. Artık tünellerin içerisinde su drenaj menfez çalışmaları ve nihai betonlama çalışmaları devam ediyor. Gerek Karayolları Bölge Müdürümüz, gerekse Yüklenici firmanın yönetim kurulu başkanı ile yaptığımız görüşmelerimizde, projenin bu yılın sonu itibari ile halkımızın hizmetine açılacağı hedefinin realize edileceğini teyid etmiş olduk.

Bu projenin devam eden etabı Kilimli - Filyos arası karayoludur. Projenin uzunluğu 20 km. dir. Projede, toplam uzunluğu 12 km olan 9 sıralı Tünel ( 18 tüp ), ve yine toplam uzunluğu 8 km olan bölünmüş yol bulunmaktadır. Projenin tamamlanması ile, Cumhurbaşkanımız Sn. R.Tayyip Erdoğan’ın bir canlı yayında rüyam diye bahsetmiş olduğu, Karadeniz Sahil Yolunun batı aksının önemli bir etabıda tamamlanmış olacaktır.

Yine projenin hayata geçmesi, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ilçelerimizin Filyos vadisine ulaşım rahatlığına, Merkez ilçe, Ereğli, Alaplı, Kozlu, Kilimli ilçelerimiz ve beldelerimizinde kavuşması anlamına gelecektir. Bu durum Zonguldak’ımızdaki gençlerimizin istihdam beklentisine de, adil ve eşit imkan sağlamış olacaktır.

Bizlerin hedefi, Karaelmasımızın yazılan bu yeni ve görkemli tarihinde, Sn.Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan liderliğinde, Enerji üssü, emeğin, alınterinin, kömürün ve doğalgazın başkenti Zonguldak’ımızda, tersine göçü sağlayacak iş imkânlarını çeşitlendirip arttırmak, kara, hava, deniz, tren yolları bağlamında lojistik ağımızı tamamlamak, ve halkımızın hak ettiği yaşam kalitesini, konfor alanlarını, gelir seviyesini arttırmak ideali ile çalışmaktır.
Saygılarımla...”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı? TTk'ya işçi alınmalı mı? Alınmamalı mı?
Günün Karikatürü Tümü
Gelişmelerden Haberdar Olun
@