Henüz 16 yaşındaydı! İbrahim Kolcu'nun cesedi sahile vurdu! Henüz 16 yaşındaydı! İbrahim Kolcu'nun cesedi sahile vurdu!
Türkiye genelinde 22 farklı şehirde gençlik faaliyeti göstermekte olan Sivil Yaşam Derneği, her yıl 23 Nisan haftasında gerçekleştirmiş olduğu “Şehirden Çıktım Köye Projesi" aracılığı ile Sivas’ın Gürün ilçesine bağlı Davulhüyük Köyü'nde bulunan Davülhüyük İlkokulu’nu ziyaret etti. Çocuklar ve aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirdi.
Okulun kırtasiye malzemesi ve kitap ihtiyaçlarını gideren ve “Akran Zorbalığı” hakkında eğitim veren SİYAMDER gençleri, çocuklarla oyunlar oynayıp hazırladıkları hediyelerle de miniklerinaa yüzünü güldürdüler.
Her yıl farklı bir teması bulunan bu programın. Bu sene ki teması daha çok hareket eden, daha çok spor yapan, daha hareketli bir Türkiye hedefi doğrultusunda "Harekete Geç" teması oldu. Bu tema kapsamında çocuklarla birlikte çeşitli hareketlendirici oyunlar oynandı ve el baskısı, yüz boyaması gibi keyifli aktiviteler yapıldı.
Şehirden Çıktım Köye projesi ile çocukların kalbine dokunduklarını söyleyen Sivil Yaşam Derneği Sivas Yerel Kurulu üyeleri,bu tarz etkinlikler ile dezavantajlı durumdaki daha fazla okula ulaşmayı hedeflediklerini söylediler.