İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, belediye meclis üyeleri ve Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli Kestaneci ve Uzunmehmet Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Burada konuşan Sesli kendisine yönelik eleştirilere ilk defa yanıt vererek hem yerel iktidarda olanların hemde genel iktidarda olanların yapacaklarını anlatacaklarına Murat Sesli’ye saldırdıklarını belirterek, bunun tek sebebinin seçimi kazanacaklarını görmeleri olduğunu söyledi. 

İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, belediye meclis üyeleri ve Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli Kestaneci ve Uzunmehmet Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Sesli ve ekibi yağmura rağmen yoğun bir kalabalık tarafından hem Kestaneci hem de Uzunmehmet Mahallesi’nde sevgi gösterisi ile karşılandı. 

Her iki mahallede de vatandaşlara seslenen Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanlarından Murat Sesli, kendisine yönelik uzun süredir devam eden eleştirilere ilk kez yanıt verdi. Hem genel iktidarın hem de yerel iktidarın yapacaklarını anlatacaklarına kendisine saldırdığını anlatan Sesli, İYİ Parti’nin seçimi kazanacağını gördüğü için bu saldırıların yapıldığını vurguladı. 

Başkan Posbıyık; "Kale Tepe Ereğli’nin Hazinesi" Başkan Posbıyık; "Kale Tepe Ereğli’nin Hazinesi"

Sesli konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Bundan önce yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatı olacak. Ereğli'nin sorunlarını biliyoruz, bunları sizlerle beraber yapacağız. Belediye başkanlığım döneminde 120 bin ton asfaltla rekor kırmıştık. 3 bin 500 kadınla Çanakkale’ye gitmiş, binlerce metreküp taş duvar ve parke çalışması yapmıştık. Şimdi hedefimiz 2024 yılında daha güzel bir Ereğli ve daha güzel bir Uzunmehmet Mahallesi için ekip arkadaşlarımızla yola çıktık. Bizler sizlere hizmet etmek için varız. Burada mahallenin huzurunda sorunlarınızı çözmek için söz veriyoruz. Bizim gibi diğer partinin belediye başkan adayları geldi ve burada konuşma yaptı ama yalan söylüyorlar, dedikodu yapıyorlar. Biz kimseyle ilgilenmiyoruz, biz yapacaklarımızı söylüyor, ona odaklanıyoruz ve onlara saygı duyuyoruz. Takdir sizin. Efendim iki tane Murat Sesli var, hayır 31 tane var, yüzlerce ve binlerce Murat Sesli var. Bizi iki Murat Sesli ile aday yaptıranlar utansın. Bizi mecbur bıraktılar. Evet seçimi alıyoruz ve bizi karşınızda görüyorsunuz. Belediyenin kapısını açtığınız zaman beni karşınızda göreceksiniz. Vay efendim nasıl olurmuş? Biz burada Ereğli’de hiç olmayan bir şeyi yapıyoruz. Yapacağız da, bunda hukuksuz, kanunsuz hiç bir şey yok. Bu böyle bilinsin. Bizi şikayet ediyorlar, etsinler. Aylarca şikayet ediyorlar. Sonuç; hiçbir şey yok. Onların bildiği Murat Sesli burada. Tabi rakiplerimiz olduğu için beni kötülüyorlar. Beni karalamaya çalışıyorlar. Biz adayız, yüreği yeten varsa buradayız. Gelsinler alsınlar. Biz devletimize saygılıyız, kanunsuz hiçbir şey yapmıyoruz. Yapmayacağız da. Biz Ereğli halkına hizmet için buradayız, Ereğli halkının hizmetkarıyız. Sizlerin teveccühü ile 31 Mart akşamı buradayız. Biz seçimi alacağız bunu biliyorlar. İki parti işi gücü bırakmış, sünepeler bizim üstümüze geliyorlar. Hodri meydan. Alnımız ak, başımız dik, gayri meşru hiçbir işimiz yok. Murat Sesli’den bu kadar korkmayın. Biriniz genel iktidarsınız, diğeriniz belediyede ki iktidarsınız. Kendi yapacaklarınızı anlatın. Biz bir yıldır projelere çalışıyoruz. Siz seçime iki ay kala yalandan projeleri a4’e basmışsınız, getirip vatandaşın önüne koyuyorsunuz. Belediyeyi nasıl yöneteceğiniz belli değil. Birileri Ruhi Cöbekoğlu’na “65 yaşında git evinde torun sev, belediyeyi bastonla mı yöneteceksin” dediler. Şuan da onu diyenler 80 yaşında, belediyeyi yönetmeye talipler. Şimdi ben sana diyorum, git evinde torun sev, bırak belediyeyi genç, dinamik bir belediye başkanı yönetsin. Belediyeye gidip, derdinizi anlatacağınız bir makam kalmadı. Halk günü yok, kimseyi bulamıyorsunuz. Derdiniz olsa anlatacağınız kimse yok. Ama biz 2007-2009 arasında nasıl sonuna kadar size kapılarımızı açtıysak, yine aynı şekilde kapımız sizlere açık olacak. Sizi dinleyecek bir kardeşiniz olacak. Yetki Ereğli’de, yetki sizde. Ben sizleri seviyorum ve sizlere güveniyorum. 31 Mart günü vereceğiniz oylarla bu seçimleri Allah’ın izniyle kazanacağız.”

Editör: Tuğçe Atalar