Zonguldak'ın okul sorunlarına bakanlığa taşıdı! Zonguldak'ın okul sorunlarına bakanlığa taşıdı!

Zonguldak'ın Gökçebey İlçesi'nde bulunan Dokap Un Fabrikası 2022 yılı Temmuz ayında icra nedeni ile 52 milyon 350 bin TL bedel karşılığında Ankara Yaşam Yatırım Gayrimenkul’e satılmıştı.
Dokap Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına ortaklardan Orhan Demir icradan satışının yapılmasına itiraz ederek mahkemeye başvurmuştu.
16 Ocak 2023 tarihinde mahkemeye başvuran Orhan Demir icradan satışının durdurulması için karar beklerken tam tersi bir karar açıklandı.
Dokap’ın satışı konusunda Orhan Demir, kararın usulsüz olduğunu belirterek Sakarya Bölge Adliye Mahkemesine istinaf yoluna başvurdu.

KARAR ÇIKTI DOKAP SATIŞI DURDURULDU!
Sakarya Bölge Adliyesi Mahkemesi Gökçebey İcra Hukuk Mahkemesi’nin kararını durdurarak davanın yeniden görülmesine karar verdi. Orhan Demir Dokap Gıda Sanayi firmasının yaklaşık 100 ortağına ulaşmak istiyor.
Demir davadan önce Z HABER’e konuşarak “Dokap ortaklarının toplanması gerekiyor. Bunun için Avrupa’daki ortaklara da ulaşmaya çalışıyoruz. Yaklaşık 100’e yakın ortak var. Bazıları vefat etmiş hisseleri çocuklarına ve torunlarına devrolmuş. Dokap Gıda Sanayi için ortakların bize ulaşması gerekiyor” dedi.