Kilimli Belediyespor-Devrek Belediyespor maçının golleri! Kilimli Belediyespor-Devrek Belediyespor maçının golleri!
CHP Kilimli Belediye Başkan Adayı Erol Sarıal ve çalışma ekibi, Kilimli Hisararkası sahili Arzu 76, Yasemin Evler, Hürevler ve Hisar Evler Sitelerinde oturan seçmenleri ziyaret etti.
Hisararkası'nın sorunlarını dinleyen Sarıal, Hisararkası sakinlerinin Kanalizasyon sızıntıları içinde yaşatmayı ayıpladığını, seçimi kazanmaları durumunda Nisan ayı içinde hemen çözüm için çalışmalara başlayacakları sözünü verdi.
Halkın, ulaşım ve kanalizasyon sorununu cözemeyen bir belediye başkanının gereksiz bir yer işgal ettiğine değinen Sarıal, halk için rahat ve ekonomik bir ulaşım sistemi kuracağız dedi.
BELEDİYE ÇALIŞANLARI BASKI ALTINDA
Akşam saatlerinde ise Bölüm Azdavay Mahallesi sakinleri ile ev toplantısında yerleşke halkıyla buluştular. Burada seçmenin sorusuna yanıt veren Erol Sarıal; “Belediye çalışanları büyük bir baskı altındalar. İster daimi olsun ister şirket işçileri olsun Kilimli Belediyesi çalışanları Zonguldak'taki belediyeler içinde, bölgede en düşük aylık gelire sahipler. Ücretleri oldukça yetersiz. İnsanca yaşam için belediye çalışanlarının günlük yevmiyeleri  yükseltilecek” dedi. Başka bir soru üzerine, belediye başkanı olursa şirket personelinin işten çıkarılacağı söyleniyor, diyen Erol Sarıal, seçimi kazanmaları durumunda işe gelen, çalışan hiç kimsenin işten çıkarılmayacağı sözünü verdi.
Editör: Şeyma Kaya