AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Karadeniz Ereğli’nin kurtuluşunun 104’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bozkurt; “Anadolu’nun dört bir köşesinde olduğu gibi Zonguldak ilimizde verilen mücadelede, milletimizin bağımsızlığından ve vatanından vazgeçmeyeceğinin destansı bir ifadesidir. 

Bozkurt'un konu ile ilgili mesajı şu şekilde:

“4 bin 500 yıllık şanlı bir tarihe sahip bu aziz şehir, Milli mücadele döneminde 8 Haziran 1920’de Fransızlar tarafından işgal edilmiş; tüm halkıyla birlikte kahramanca gösterilen direniş sayesinde, on gün gibi kısa bir sürede 18 Haziran 1920’de bizleri boyunduruk altına almaya çalışan iç ve dış mihraklara karşı milletin gücünü, vatan sevdasını göstererek ilçe düşman işgalinden kurtarılmıştır. Anadolu’nun dört bir köşesinde olduğu gibi Zonguldak ilimizde verilen mücadelede, milletimizin bağımsızlığından ve vatanından vazgeçmeyeceğinin destansı bir ifadesidir. 

Başkaları ölmesin! Zonguldak Valisi'nden radar açıklaması! Başkaları ölmesin! Zonguldak Valisi'nden radar açıklaması!

Tarihte yaşanılan başarılarla ülkemizde önemli bir yere sahip Kdz. Ereğli’mizin daha da gelişmesi için birbirimize kenetlenerek, ülkemizi güçlü, insanımızı mutlu bireyler haline getirmek, yarınlara umutla bakabilmek için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Karadeniz Ereğli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümünü kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin kurtuluş mücadelesi ve bölünmez bütünlüğü uğrunda cansiperane mücadele veren tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.”