Yollar köstebek yuvası! Köylüler isyan etti! Yollar köstebek yuvası! Köylüler isyan etti!


İl Başkanı Çağlayan: “Bizim siyasi hareketimizde gençlerimize daima yer vardır. Özcan Ulupınar Zonguldak'ın abisidir, benim de abimdir. Hepimizin abisidir. Devrek'in gelişimini Özcan Ulupınar ile emin ellere teslim edelim. Bu abinizi taşırsanız siz taşırsınız, siz sahip çıkarsınız. Soru sormaktan çekinmeyin, soru sorun, yargılayın. Fikirlerin tartışılmasından hakikat doğarmış. Bugün buraya geldiğim için çok mutluyum, çok gururluyum, iyi ki varsınız. Sağ olun var olun. Hepinizi saygıyla selâmlıyorum.” dedi. 
Ak Parti Devrek Belediye Başkanı Adayı Ulupınar da gençlere yönelik şöyle konuştu: “Çok zor bir göreve hep beraber talip olduk. Uçurumun kenarındaki belediyeyi hep beraber kurtaracağız. 5 yıl değil 10 yıl kaybetti Devrek. Buna bir daha asla müsaade etmeyeceğiz. 31 Mart akşamı inşallah zafer bizim olacak. Tüm zamanlarım en beceriksiz başkanı görev başında. Belediye neyle anılıyor yolsuzluk. Belediyeye sonunda haciz de geldi. Profesyonelce pervasızca belediyeyi hortumluyorlar. 3-5 kişiler hepsini biliyoruz. Bunlardan er geç hesap sorulacak. Rabbim de soracak, mahkemeler de soracak. Gönüllere giremediler, belediyeyi batırdılar. Hizmet yok, eserleri yok. Normal şartlarda bu başkanın tekrar aday bile olamaması gerekirdi. Ama biz kendisine 31 Mart akşamı gereken dersi vereceğiz. Kardeşlerim projelerimizi biliyorsunuz. GES projemiz var, su şişeleme tesisi kurup istihdam sağlayacağız, kültür merkezi projemiz var, sinemayı tekrar faal hâle getireceğiz. Festivalimizi tekrar eski günlerde ki gibi büyük coşkuyla Devrek Baston Kültür ve Gençlik Festivali olarak kutlayacağız. Biz değil, Devrek kazanacak. 
Ben sizlerin yaşında belediye başkanı oldum, 80 üzerine projeyi hayata geçirdik. Bizimle ilgili en ufak bir şaibe duydunuz mu, 40 gündür sahadayız, yüzünü asan yok, yakamıza yapışan yok. Alnımız ak. Bu başkan Devrek'in sayılı zenginlerinden oldu bu başkan oldu. CHP'li, MHP'li seçmenlere de sesleniyorum; bunlara destek verip, vebale ortak olmayın. Allah'ın izniyle tarihî bir farkla bu seçimi alacağız. Bakın görüyorsunuz salonlar bizi almıyor. Sizlerin desteği beni duygulandırıyor. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri muzaffer eylesin.”
Özcan Ulupınar buluşma sonrasında gençlerle birlikte sloganlar eşliğinde Seçim Koordinasyon Merkezine yürüdü ve gençlerle özçekim yaptı.

Editör: Bekir Ekici