Zonguldak ve Düzce'de halkı sokağa döken kokunun sebebi oldu! Zonguldak ve Düzce'de halkı sokağa döken kokunun sebebi oldu!

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Zonguldak Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmesi halinde Belediye işçilerinin maaşlarında yaşanabilecek sıkıntılar konusunda soruları yanıtladı.

31 Mart Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Zonguldak Belediyesinin AK Parti’den CHP’ye geçmesi halinde işçilerin maaşlarının sıkıntıya uğrayacağı sorularını cevaplayan Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş şunları söyledi;

"Çalışanlar olarak biz, emeğimizin karşılığını istiyoruz. Kimseden bize 1 TL kıyak geçsin demiyoruz. Yapmış olduğumuz toplu sözleşmelerdeki kazanımların bize gününde ve zamanında verilmesini istiyoruz. Bu dinimizde de var, mübarek Ramazan ayındayız. ‘İşçinin alın teri kurumadan emeğinin hakkını vermek’ Bunu vermeyenlerle ilgili yaptırımlar, işçinin her zaman elinde. Söz veren hesabını kitabını yapmıştır. Ona göre de hareket edecektir. Biz, konunun takipçisiyiz. Emeğin başkenti dediğimiz yerde işçi hareketleri hep burada başlamıştır. Çalışanının maaşını vermeden hizmet yapmak hiç kimseye yakışmaz."

Editör: Tuğçe Atalar