Geçtiğimiz aylarda kamera özellikleri ortaya çıkan OPPO Find X6 serisi, markanın bugüne dek piyasaya sunduğu en iddialı amiral gemisi olmaya adaydı. Teknik özellikleri hakkında pek bir bilgi olmayan telefonların kameralarında son dönemde One Plus ile adını sıkça duyduğumuz Hasselblad’ın imzasının olmasıysa dikkat çekmişti.

Bugünse ortaya çıkan yeni lansman görselleriyle birlikte OPPO Find X6 ve Find Pro'nun 2 farklı modelinin teknik detayları ortaya çıktı. Üstelik bu telefonlardan bir tanesi Snapdragon 8 Gen 2 ile piyasaya sürülecek.

3 telefonun da çeşitli farkları mevcut

GSMArena’nın aktardığı bilgilere göre OPPO, Find X6 Pro modelini 2 farklı versiyonla piyasaya sunmak istiyor. 3 telefon arasında da ekran, işlemci ve batarya gibi konularda farklılık bulunurken pek çok özelliğin aynı olmasıysa fiyatlarının birbirine yakın olabileceğini gösteriyor.

Gelin isterseniz öncelikle bu 3 telefonun teknik özellikle göz atalım. Çince’den makine çevirisiyle çevirilen görsellerde OPPO Find X6 , 6 Pro Dimensiy Edition ve Snapdragon Edition isimleri kullanılıyor. Ancak lansmanda bu isimlerin değiştiğine şahit olabiliriz.

Özelliklere baktığımızda X6 modelinin Snapdragon 8 Gen 1 ile gelmesine rağmen Tianma marka ekran ile geldiğini görüyoruz. Çinli bir ekran üreticisi olan Tianma geçmişte sıklıkla “yan sanayi” olarak da bilinen 3. parti telefon ekranlarını üreten firma olarak biliniyordu.

Ancak şirket son yıllarda bu politikasından vazgeçip Çin merkezli orta ve orta-üst seviye telefonlara ekran üretmeye başladı. Ayrıca düz modelinin daha düşük bir batarya ve hızlı şarj ile gelmesi de dikkat çekiyor.

Ayrıca Find X6 Pro Snapdragon Edition'da IMX 989 optik görüntü sabitleme bulunurken diğer iki modelde IMX 890'ın bulunması ve Dimesity Edition'la Snapdragon Edition'ı kıyasladığımızdaysa ham güç olarak Snapdragon Edition'ın biraz daha önce olduğunu ve bu nedenle ailenin en pahalı ve en güçlü telefonunun Snapdragon Edition olabileceğini belirtmemiz gerekiyor.