Çaycuma’da tarihi eser operasyonu! 10 gözaltı! Çaycuma’da tarihi eser operasyonu! 10 gözaltı!
Çaycuma ‘da cezaevi firarisi veteriner kliniğinde genç kızlara saldırdı! Çaycuma ‘da cezaevi firarisi veteriner kliniğinde genç kızlara saldırdı!
Zonguldak-Bartın-Karabük Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Önder Alkan, cezaevi firarisinin veteriner kliniğine gizlice girerek nöbet tutan hekimlere yaptığı saldırıyı kınadı. Alkan; “Bu yaşanan olayların son bulması için, Sağlık Bakanlığı’nı, veteriner hekimleri sağlık çalışanlarının dışında tutan düzenlemelerden vazgeçmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
Önder’in konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:
“Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde faaliyet gösteren, dilsiz canlarımız için gece gündüz demeden çalışan bir Veteriner Kliniğinde nöbet tutan iki meslektaşımıza saldırı yapılmıştır.
Saldırı planlanmış, çok yönlü, meslektaşlarımızın nöbeti esnasında gece yarısından sonra gerçekleştirilmiştir. Meslektaşlarımız kesici aletlerle yaralanmışlardır.
Son zamanlarda sıklaşan Veteriner Hekimlere saldırı olayları, gece gündüz demeden çalışan meslektaşlarımızı yıldırmaktadır.
 Meslektaşlarımıza karşı yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyor. Bu yaşanan olayların son bulması için, Sağlık Bakanlığı’nı, veteriner hekimleri sağlık çalışanlarının dışında tutan düzenlemelerden vazgeçmesini bekliyoruz.
Veteriner Hekimler sağlık çalışanıdır ve “sağlıkta şiddet yasası“ kapsamına alınmalıdır.
Saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarken bu gibi saldırı olaylarının son bulmasını diliyoruz.” 
OLAY NEYDİ?
Çaycuma’da özel bir veteriner kliniğinde açık cezaevinden izinli olarak çıkan C.K. isimli şahıs kliniğe gizlice girerek nöbet tutan veteriner hekimlere cinsel saldırıda bulundu. Elinde bıçak olduğu öğrenilen saldırgan ile veteriner arasında bir süre boğuşma yaşanırken saldırgan elindeki bıçakla genç çalışanı yaraladı. 
Olayı duyan vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye 112 Acil Sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaralanan kadına yaptığı ilk müdahalenin ardından yaralı kadın ambulansla Çaycuma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Olaya karışan saldırganın incelenen güvenlik kameraları sonucunda yakalandığı öğrenildi. 
Editör: Şeyma Kaya