Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan 4 Aralık Dünya Madenciler gününde maden işçileri için mesaj yayınladı. Çağyalan “Dünyanın en zor ve anlamlı mesleği” olarak nitelendirdiği madencilik için şu ifadeleri kullandı:

"Kalkınma ve gelişmenin temel dinamiği olan enerji ve doğal kaynakları ekonomiye en etkili şekilde kazandırmak için atılan her adım, güçlü ve müreffeh bir ülkenin teminatını oluşturur.

Bu bağlamda, dünyanın en zor ve anlamlı mesleğini yerine getirerek, yerin metrelerce altında dayanışma, birlik ve beraberliğin en anlamlı örneğini sergileyen madenci kardeşlerimiz, ilimizin ve ülkemizin bugünlere gelmesinde büyük emeğe sahiptir.

Nesli tükenme tehlikesi yaşayan Porsuk cep telefonuyla görüntülendi Nesli tükenme tehlikesi yaşayan Porsuk cep telefonuyla görüntülendi

 4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle, dünyanın en zor mesleğini icra eden tüm madencilerimizin bu anlamlı gününü kutluyor; başta ilimizdeki maden kazalarında hayatını kaybeden madencilerimizi rahmetle anıyor ve tüm maden emekçilerine sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum."