Zonguldak'ın Devrek ilçesi Çaydeğirmeni beldesinde yaşayan milli sporcu Sude Nur Basancı, 13 Nisan'da Rusya'da yapılacak olan Muaythai profesyonel unvan maçına çıkacak. 
Dünya Avrupa Şampiyonu Zonguldaklı Milli Sporcu Seda Nur Basancı, unvan maçı öncesinde çalışmalarını Zonguldaklı milli antrenör Cemal Kocabaş nezaretinde sürdürüyor.
Milli sporcu Basancı, 10 Nisan itibariyle çalışmalarını tamamlayarak müsabakanın yapılacağı yer olan Rusya'ya hareket edecek.
Milli sporcu Basancı, Rusya'da milli forma altında Rus rakibi Maria Kilimova’yı devirerek Türk Bayrağımızı Rusya'da dalgalandırmayı hedefleniyor.
Ayrıca bu önemli unvan maçı ise saat 16.00'da oynanacak.
Rusya'da yapılacak olan unvan maçı öncesinde açıklama yapan Zonguldaklı Milli Antrenör Cemal Kocabaş şu ifadelere yer verdi:" 13 Nisan'da Rusya'da profesyonel unvan maçımız var. Zonguldak'ın Devrek ilçesi Çaydeğirmeni beldesinde yaşayan Dünya Avrupa Şampiyonu Milli Sporcum Sude Nur Basancı  bu önemli unvan maçında yer alacak. Sporcum profesyonel arenalarda  ülkemizi temsil etmeye de devam ediyor. 13 Nisan'da unvan maçında sporcum Seda Nur Basancı, Rus rakibi Maria Kilimova ile karşılaşacak. Bu önemli maçın hazırlıklarını sıkı bir şekilde sürdürüyoruz. Ve 10 Nisan'da da hazırlıklarımızı tamamlayarak Rusya'ya gideceğiz. Sporcuma olan güvenim tam. Rus rakibini devirerek Türk Bayrağımızı Rusya'da dalgalandıracaktır. Bu önemli unvan maçı öncesinde Ülkemizin ve Zonguldak'ın dualarını bekliyoruz."dedi

Cesur Mutlu Muammer Avcı’yı TBMM’de ziyaret etti! Cesur Mutlu Muammer Avcı’yı TBMM’de ziyaret etti!

Editör: Bekir Ekici