Milli Savunma Bakanlığı KPSS şartı ile 57 sözleşmeli bilişim personel alımı için ilan yayımladı. İşte ilanın detayları...
Milli Savunma Bakanlığı, büyük ölçekli bilgi işlem birimlerinde çalışacak 57 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. İş başvuruları 9 Ekim'de başladı ve 27 Ekim'e kadar devam edecek.

Başvurular, Milli Savunma Bakanlığı'nın personel temin web sitesi üzerinden online olarak yapılacak. Başvuru yapan adaylar, başvurularını bu platform üzerinden gerçekleştirecekler.

Başvuruları kabul edilecek adaylara, sözlü sınavın yapılacağı tarih ve saat konusunda resmi web sitesi üzerinden bilgilendirme yapılacak.

İşe alım için adaylarda aranan şartlar şunlardır:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Kozlu’da anketten kim çıkacak? Kozlu’da anketten kim çıkacak?

Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik haberleşme mühendisliği, bilgisayar bilimleri veya istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden birinden mezun olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

2022 ve 2023 KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) P3 puan türünden puan almış olmak (2022 ve 2023 KPSS P3 puanı olmayan adaylar için puan 70 olarak değerlendirilecektir).

  • Sağlık kurulu raporu almak.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması.
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak veya askerlik hizmetini tamamlamış, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Başvuru süresi içerisinde başvuruda bulunmak ve gerekli belgeleri eksiksiz sunmak.
  • Milli Savunma Bakanlığı'nın bu ilanı, bilişim alanında çalışmak isteyen adaylar için önemli bir fırsat sunuyor. Başvuruların belirtilen tarihler arasında yapılması ve gerekli şartlara uyulması gerekmektedir.