Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in suikast sonucu öldürülmesine MHP ve Ülkü Ocakları’ndan henüz ses çıkmaması MHP tabanından tepkiler yükselirken bazı ülkücülerin sosyal medyadan başlattıkları bıyık kesme eylemi dikkat çekiyor.

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in, Ankara'nın göbeğinde uğradığı suikast sonucu öldürülmesi kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Soruşturmanın derinleşmesiyle tutuklananların sayısı 13'e yükselirken, muhalefetin Sinan Ateş'in öldürülmesini gündemde tutmak için art arda açıklamalar yapmasına rağmen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları'nın sessizliği dikkat çekiyor.

BIYIK KESME  GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYADA

MHP lideri Bahçeli ve Ülkü Ocakları'nın açıklamalarında Sinan Ateş ismini kullanmamaları ve üstü kapalı ifadelerle geçiştirmeleri ülkücülerin bir kısmının büyük tepkisini çekerken, sosyal medyada yeni bir akımın başladığı görüldü.

MHP'nin Sinan Ateş cinayetine olan ilgisizliğine tepki gösteren çok sayıda kişi, hilal bıyıklarını kesip "Sinan Ateş" etiketiyle sosyal medyada paylaşmaya başladı.