CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Kadın Kolları MYK Üyesi AV. Merve Kır, partisinin Burdur İl Kadın Kolları Kongresi'ne katıldı. Burdur Konferans ve Sergi Merkezi'nde düzenlenen  kongrede konuşan Kır;  “Bugün yeşil ile mavinin iç içe geçtiği güzel şehir Burdur’da gerçekleştirdiğimiz demokrasi şölenine, hepiniz hoş geldiniz. Kadına şiddet, iktidarın yanlış politikaları yüzünden sürekli artmakta ve normalleştirilmektedir. Yaşanan tüm kadın cinayetlerinin faili suçluyu koruyan iktidardır. Bizler eşitlik mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Kadına yönelik şiddete ve ayrımcı politikalara dur diyeceğiz! Kadının ötekileştiren ve bunu normalmiş gibi dillendiren karanlık zihniyeti dur diyeceğiz! O karanlığa karşı güneş gibi doğacağız! Burdur’dan doğacağız, Zonguldak’dan, Adana’dan Erzurumdan, Edirne’den doğacağız ve ilk adım olarak can simidimiz olan İstanbul Sözleşmesi’ni İVEDİLİKLE uygulamaya koyacağız” dedi.

Bayram Bozkurt yönetim kurulu listesini genel merkeze sundu! Bayram Bozkurt yönetim kurulu listesini genel merkeze sundu!

Kır sözlerinin devamında şunları kaydetti:

“Arkadaşlar, biz partimizde ve ülkemizde bir yenilenme hareketi başlatarak Türkiye’de kadın hareketinin çok farklı ve ileri düzeyde gelişmiş bir sürecini hep birlikte ilmek ilmek öreceğiz.

 Birlik ve beraberliğimizin simgesi olarak, her bir kadınımızın sesi olacağımıza ve sorunlarını çözüme kavuşturmak için durmadan çalışacağımıza söz veriyorum. Hep birlikte, daha adil, daha eşit ve daha demokratik bir Türkiye için mücadele edeceğiz. Bu yolda, her birinizin desteğine ve katkısına ihtiyacımız var. Gücümüzü birliğimizden alıyoruz. Beraber yürüdüğümüz bu yolda, tüm kadınlarımızı kucaklayarak, daha güçlü bir kadın hareketi yaratacağımıza inanıyorum. Unutmayalım ki, birlikte daha güçlüyüz, birlikte başaracağız!

Ben inanıyorum ki önümüzdeki ilk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi GENEL BAŞKANIMIZ ÖZGÜR ÖZEL LİDERLİĞİNDE, ÇAĞDAŞ VE EŞİTLİKÇİ POLİTİKALARI İLE iktidar olacak. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. BUNU DEĞİŞEREK VE GELİŞEREK YAPACAĞIZ. GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL MERKEZİMİZ ÖNDERLİĞİNDE Türkiye’nin ilk yüzyılının kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar YAPACAĞIZ. ANA BABA OCAĞIMIZ PARTİMİZİN, GÜZEL ÜLKEMİZİN ikinci yüzyılını şekillendireceği yarınlarda görüşmek ümidiyle hepinizi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”