CHP Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır bir basın açıklayarak istifa ettiğini duyurdu. Kır açıklamalarında, kendisinin yerine Yüksel Parmağın geldiğini söyledi.

Kır’ın açıklaması şu şekilde; “2015 yılından bu yana sürdürdüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanlığı görevimi, Kadın Kolları MYK üyeliğim sebebiyle bundan sonraki süreçte Ankara’da ve görevli olduğum bölgenin illerinde çok sık bulunmam gerekeceğinden; Zonguldak Kadın Kolları yönetimimizde birlikte çalıştığım yol arkadaşım Yüksel Parmak’a bırakıyorum. Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu olarak bölgedeki görevime devam edeceğim.

Bu süre içerisinde yaptığımız çalışmalarda şahsıma ve Zonguldak Kadın Kolları örgütümüze desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapacağımız çalışmaları yine birlik ve beraberlik içerisinde devam ettireceğiz.

Her ne kadar Zonguldak’taki görevimden ayrılsam da Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu olarak; önümüzdeki yerel seçim çalışmalarında ve partinin diğer faaliyetlerinde yine yan yana ve omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

CHP İl Başkanı Osman Yayla,  Başkan Alan’a öyle şeyler söyledi ki! CHP İl Başkanı Osman Yayla,  Başkan Alan’a öyle şeyler söyledi ki!

Hep söylediğimiz gibi; Atatürk’ün izinde, partimizi iktidara taşıyan kahramanlar, biz kadınlar olacağız. Azim biziz. Emek biziz. Cesaret biziz. Halk biziz. Hedeflerimize kadın kollarımızın örgütlü gücüyle ulaşacağız. Halkın iktidarını önce yerelde sonra genelde bizler kuracağız.”